SharePoint vs Alfresco vs Nuxeo
Hangi DMS en iyi?

SharePoint vs Alfresco vs Nuxeo

Hangi DMS en iyisidir?En iyi DMS hangisi?

Müşterilerimizden biri, ona George diyelim, kısa süre önce bize bir sorunla geldi: Ofisimizdeki bir yığın kağıttan sıkıldım. Bu kaosa artık dayanamıyorum. Bununla nasıl başa çıkacağımı bulmama yardım et. İyi dileklerden gelen ipuçları ile saldırıya uğradım ve şimdi SharePoint'e karşı Alfresco'ya karşı Nuxeo çözümüne karar vermek için net bir profesyonel görüşe sahip olmam gereken tek şey.

Yüreğinin çığlığı bizi biraz şaşırttı; ancak bunun büyük bir çaba gerektireceğini anladık. En iyi dms yazılımı seçimiyle çaresizce şaşkına dönen yalnız değildi. Dolayısıyla bu olay bizi ağızdan ağza belge yönetim sistemleri hakkında yazmaya yöneltti. Yani müşterimizin en azından hedefini belirlediği şey üzerine, hikayeyi sonuna kadar okuduğunuzu bileceksiniz.Kurumsal İçerik Yönetim Sistemi kullanmayı ne zaman düşünmelisiniz?

İş gereksinimlerini toplamaya başlamadan önce, bir müşteriye işlerin nasıl olduğunu sorarız, çalışanlarının en rahatsız edici konularını tanımlamak için bir anket düzenleriz. Şans varsa mutlaka alırız ve doğrudan personelle konuşuruz. Neden Yapıyoruz? Çünkü bir otomasyonun nerede ve nasıl işe yarayacağını bilmek bir resmi netleştirir.

Rakamlarla belge yönetimi sorunları

Image 1. Uzun belge aktarımı, büyük bir zaman ve insan kaynağı israfına neden olur. Kaynak: Performans raporu

Anket yaparken, müşterimizin şirketindeki tek bir çalışanın belge yönetimi sorunları için haftada yaklaşık 31 saatini harcadığını, üretkenliği kaybettiğini ve ilerlemek yerine durgunlaştığını keşfettiğimizde biraz şaşırdık.

Görüşülen kişi, ellerinde kalan belgeler üzerinde daha fazla kontrole sahip olmak istediklerini fark etti. Ayrıca, en iyi rol hiyerarşisine sahip belge yönetim sisteminin kullanıcı tarafından benimsenmesi beklenmektedir. Görüşülen kişiler işletmelerin temsilcileri olduğu için, kullanımı kolay modeli vurguladılar. Şirketin büyüklüğü ne olursa olsun, insanlar basit günlük sorunları basit bir çözümle çözmek ister. Elektronik İçerik Yönetimi (ECM) kullanıcıları, en iyi belge yönetim sisteminin kişisel ihtiyaçlarına göre uyarlanmasını bekler. Aşağıda rakamlardan da anlaşılacağı gibi, yüksek oranda çalışan hassas veri kaybı risklerini taşımaya devam ediyor ve belge sorunlarını yönetirken e-postaya güveniyor.


Belge yönetim sistemi zamandan nasıl tasarruf sağlar?

Bu akılcı veriler, şirketteki işbirliği politikasını otomatikleştirme lehine yeniden düşünmeyi sağlar. Üstelik, çalışanlar amaç olarak farklı birçok uygulamayla savaşıyor.

Şimdi bir belge yönetim sistemine ne zaman ihtiyacınız olduğunu netleştirelim.

İşletmelerde 8 temel belge yönetimi zorluğu nedir?

İşyerinde aşağıdaki belge zorluklarıyla karşılaşırsanız, açıkça bir belge yönetimi yazılımına sahip olmanız gerekir:

 1. Doğru belgeyi bulmak streslidir çünkü çalışan fiziksel ve dijital dosyalama sistemleri mevcuttur ve senkronize değildir.

 2. Belge ile ortak çalışma yok. Değişiklik yapma, katkıda bulunma, onaylama, arşivleme ve geri yükleme, sürüm oluşturma sorunlarına neden olan koordineli ilkeye tabi değildir.

 3. Güvenli depolama için tanımlanmamış ilkeler. Dosyalama sisteminiz kusurlu.

 4. Eski alışkanlıklar kolay bırakılmıyor. Şirketiniz, bekar çalışanların toplantılarda kağıt dosya alma, basılı dosyaları işleme ve okuma gibi kötü bir alışkanlığından muzdariptir.

 5. İçerik yönetim sisteminizde sık sık yaşanan kesintiler için olağanüstü durum kurtarma planı yoktur.

 6. Belgeler, başlangıçtan teslimata kadar yavaş ve yanlış bir şekilde geçerler. Eylemlerin sırasını belirlemek için belge merkezli iş akışları yoktur.

 7. Farklı yerlerde birden fazla şube, uzaktan personel işbirliği. Şirket içi çözümünüz bununla baş edemez. Bulut tabanlı çözüm, ulaşamayacağınız bir yerde.

 8. İmzalama sorunları, bir belgeyi imzalama ihtiyacını ve günümüzün güvenli imza çözümünün eksikliğini takip eder.

Öncelikle, şirketinizdeki en yoğun kağıt gerektiren süreçleri tespit etmelisiniz. Genellikle kârsızdırlar, operasyonel maliyetleri yükseltirler, iletişimi ve belge işlemeyi yavaşlatırlar. Ayrıca, süreçleri rahatlatmak için ihtiyaç duyduğunuz özelliklerle ilgilenin.


Kazançlı bir Belge Yönetim Sisteminin sahip olması gereken özellikler

Belge yönetimi, belgelerin saklanmasına ilişkin teknoloji tabanlı bir uygulamadır. Farklı biçimlerdeki tüm dosyaları, akıllıca yönetmek için geliştirilmiş tek bir depoda tutmak gelir. Doğal olarak, her şirketin kendine özgü talepleri vardır; bu nedenle, çoğu zaman sistemler ihtiyaçlarına göre geliştirilir. Ancak, uyarlanmış olsalar da varsayılan olarak olabilen herhangi bir içerik yönetim sisteminin temel özellikleri vardır:

 • Belgelere kontrollü erişim

 • Kayıt tutma

 • Tarama, görüntüleme, tanıma

 • Sürüm kontrolü

 • Yaygın dosya formatları oluşturma

 • Yedekle ve yeniden yükle

 • Ortak erişim

 • Meta veri işaretleme

 • Bildirimler ve hatırlatıcılar

 • Dijital imzalar

 • Hızlı ve arama

 • İçe / Dışa Aktarma
Hangi DMS en iyisidir?

Platformlara Genel Bakış

YETENEKLERİ

SharePoint 2016


SharePoint 2016. Gösterge Tablosu

İnsan merkezli SharePoint, bunun için çeşitli çözümlerden birine başvurabilir. Bu makalede, odak noktasının belge yönetimi için bir çözüme kaydırılması için size SharePoint ve Alfresco karşılaştırmasını gösteriyoruz.

Genellikle, Microsoft ortamında faaliyet gösteren ve daha uygun fiyatlı alternatifler düşünen işletmeler vardır. SharePoint, veri yönetimi için mükemmel bir mekanizmadır. SharePoint ile bir bilgiyi herhangi bir cihazdan güvenli bir şekilde yönetebilirsiniz:

 • tek bir yerde saklayın;

 • dosya kategorilerini ve klasörleri düzenleyin;

 • uzak ofisler arasında dosya paylaşın;

 • erişim türlerini ayarlayın.

Çoğu istemci, teknolojik avantajları ve özellik kümeleri nedeniyle SharePoint'i tercih ediyor. Onlardan güvenli harici içerik paylaşımı, mükemmel meta veri kayıtları yönetimi, saklama politikaları hakkında defalarca bilgi aldık. Ancak, onları duyan biz olsaydık, Microsoft ile işler biraz gergin. Her neyse, ekip arkadaşları web sayfasında kalan belirli bir içerikle çalışmak için yeterli yere sahip olurlar ve aynı zamanda orada kuruluş genelinde intranet iletişim alanına sahip olurlar. Her türden mobil uygulama gibi tanıdık şeyler de mevcuttur.

SharePoint Online, her bir kullanıcı için 1 TB bulut depolama alanı ayırır. Sistem, otomasyon, belirli içeriğin hızlı aranması, elektronik depolama ve hassas verilerin korunması lehine önyargılıdır. Ve son olarak, SharePoint'te belirli bir içeriği herhangi bir dönem (aylar, yıllar) için bekletebileceğiniz bir Yerinde Saklama İlkesi Merkezi vardır. Bu, bir şirketin elektronik olarak depolanan bilgileri saklaması gereken durumlar için kullanışlıdır.

Tüm bunlarla birlikte, örneğin, SharePoint'in pazarlama amaçları için açık kaynaklı bir model kullanması gerekmez. Bu hizmet, açık kaynak DIY felsefesine kızanlara mükemmel bir şekilde uyacaktır. Ancak hiçbir şeyin bedava olmadığını unutmamak gerekir. Bununla ilgili daha fazlası biraz sonra.


Alfresco belge yönetim sistemi

CEO'lar sadece depolama sorunlarını belgelemek için çözümler bulmak istiyor. CTO'lar, büyük risklerden kaçınarak entegrasyonları, güncellemeleri ve geçişleri taşıyacak güvenilir bir platform ararlar. Bu genel bakış geneldir ve iş süreci otomasyonu hakkında ayrıntıya girmeden yalnızca Alfresco’nun ECM teklifine odaklanmıştır.

ACS (Alfresco İçerik Hizmetleri) kağıtsız ofis fikrini teşvik etmek için beş omurgaya dayanmaktadır.

 • Açıklık, kolay entegrasyon ve genişleme. Alfresco ECM, lisanslı müşterilerini memnun etmek için çok sayıda önceden oluşturulmuş çözümü (SAP, AutoCAD) ve Microsoft Office, Google Docs ve Salesforce CRM'nin elindeki en popüler araçları destekler. Öyleyse neden daha fazla ödeyesiniz?

 • Şirket, sistemi olabildiğince erişilebilir hale getirmeye çalıştı. Bulut tabanlı mimarisi ve modüler yaklaşımı, Alfresco İçerik Hizmetleri için doğru performansı ve ölçeklenebilirliği harekete geçirdi. AWS ile sistemin Hızlı Başlatılması, öğle yemeğinden daha az zaman alır.

 • İçerik ve süreç, tasarım felsefesinin merkezinde yer alır. Mevcut karmaşık belge işleme, geliştirme için aşırı harcama gerektirmeyen basit ayarları ile gerçekten etkileyecektir. Alfresco vs SharePoint alırsanız, iş içeriği meta veriler ve klasör sistemi ile aynı şekilde sipariş edilir. Ve elbette, Alfresco Process Services ile bir akışı güçlendirebilirsiniz.

 • Bilgi Yönetişimi. Korkunç ve hayati, değil mi? Burada, iyi düşünülmüş bir otomatik içerik yaşam döngüsü yönetimi ile ilgilidir ve biraz kullanıcı müdahalesi gerektirir. Platform içindeki belgeler üzerinde tam kontrol sağlar ve uyumluluk standardını koruyan üçüncü taraf sistemlerle entegrasyon sağlar.

 • Her boyutta ve formatta dosyalara her yerden çevrimiçi ve çevrimdışı (Desktop Sync ile) erişim. Bu arada, Alfresco Cloud'un kademeli olarak azaldığını, çünkü yönetimin bulut tabanlı bir sürümü korumaya devam etmenin hiçbir anlamı olmadığını söylemeye değer. Alfresco ve SharePoint karşılaştırmasında işbirliği iş parçacıkları, etkinlik beslemeleri, izleme, görevler vb. İçeren grup sitelerinin aynı ilkelerine dayanmaktadır. Alfresco, Nuxeo ve SharePoint tarafından kaybolan cihaz üzerinde şifreleme ile mobil uygulamalarla zenginleştirilmiş.

Çekirdek ve ekstra Alfresco yetenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Bu makalede öğrenin.

Gördüğümüz gibi, Alfresco belge yolculuğu hakkında kesinlikle bir şey biliyor.


Nuxeo


Resim 5. Nuxeo CAP kontrol paneli

Nuxeo CAP kontrol paneli

Kurumsal kullanıma hazır bir dijital varlık yönetim sistemi olan Nuxeo, GitHub ve Mercurial'da halka açık bir kod içeren açık kaynak kodludur. Bu ECM, ölçeklenebilir ve yüksek performanslı içerik merkezli iş uygulamalarını çalıştırmak için Alfresco belge yönetimi çözümü gibi bulutta yereldir. Alfresco tabanlı DMS'ye benzer şekilde, ölçeklenebilirliğini korumak için bulut dağıtım altyapıları AWS ve Azure ile entegrasyonu destekler.

Platform, rahatlığı sevenler için özel nesne modellerini yeniden kullanmak için birçok fırsat sunar. Orada da toplu ithalatı takdir edebilirsiniz.

150'den fazla eklenti, tam metin arama, video kod dönüştürme, esnek iş akışı motoru ve diğer özellikler Nuxeo'yu Alfresco ve SharePoint tarafından hazırlanan bir belge yönetim sistemiyle işin içine sokuyor.

API-ilk yaklaşımı, Nuxeo'yu mikro hizmet mimarisine ek olarak özellikle uygun bir ışıkta sunar. Ücretsiz kullanıcılar için sunulan masaüstü senkronizasyon kaynak kodu (Nuxeo Drive) sayesinde, kopyalanan dosyaları yerel bilgisayarlarına kolayca alabilirler.

Nuxeo'nun diğer bir özelliği olan Live Connect, rakiplerinin aksine, konektörler nedeniyle bulut içeriğinin kullanılmasına izin veriyor, böylece kullanıcıların uygulamaları açıp yerelmiş gibi çalışmasına gerek kalmıyor. Birçok müşteri Dropbox veya Google Drive'ı kullanmaya devam etme fırsatından memnun.

Böylece Nuxeo teknik gücünü artırmaya devam ediyor, bu arada Goldman Sachs'tan girişim yatırımları alıyor. Bunun platform gelişimini nasıl etkileyeceğini göreceğiz. Ve şimdi her belge yönetim platformunun kalbi olan iş akışlarına geçeceğiz.


İŞ AKIŞLARI: BELGE YÖNETİM SİSTEMLERİ KARŞILAŞTIRMASI

SharePoint İş Akışları

İki tür işbirliği sistemi vardır: Şirket içi SharePoint Sunucusu ve bulut tabanlı bağımsız veya Office 365'e dahildir. Beş yerleşik iş akışı vardır:

Onay iş akışı (bir belgeyi onay veya ret için yönlendirir).

Geri Bildirim Toplama iş akışı (tüm gözden geçiricilerden kaydedilmiş geri bildirim sağlar).

İmzaları Topla iş akışı (yalnızca Word belgeleri, Excel çalışma kitapları ve InfoPath formları için çalışır).

Yayınlama onayı iş akışı (sitelerde yeni ve güncellenmiş web sayfalarının yayınlanmasını kontrol edin).

Üç durumlu iş akışı (çok sayıda sorun veya öğe içeren bir liste öğesinin durumunu izler).

Daha fazla esnekliği tercih ederseniz, SharePoint Designer 2013 ile herhangi bir yerleşik iş akışını değiştirebilir veya hatta kendi iş akışınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca, SharePoint geliştirme belgelerinin yönlendirdiği eklentilerle platformu genişletebilirsiniz.


Alfresco İş Akışları

SharePoint ile Alfresco karşılaştırıldığında, ikincisi önceden tanımlanmış beş basit iş akışı da sağlar; ancak, sizi özel daha karmaşık olanlarla sınırlamaz.

Özellikle birine bir görev atamak için anlık bir iş akışı kullanabilirsiniz.

Bir grup iş akışı, tek bir kullanıcı grubuna işbirliğine dayalı bir inceleme ve onay seçeneği sunar.

İçeriği birden fazla ortak çalışanla paralel olarak gözden geçirme ve onaylama isteğiyle, Alfresco iş akışıyla görevi bu şekilde atama fırsatına sahipsiniz.

Havuzlanmış bir inceleme ve onay iş akışını kullanarak, görevi yönetmek için sahiplik alan bir görevi birden çok kullanıcıya atayabilirsiniz. Daha sonra görev tamamlanabilir veya görev üzerinde çalışan başka bir kişi tarafından onaylanmak üzere havuza gönderilebilir.

Burada, tek bir kullanıcı tarafından incelenecek ve onaylanacak bir görev atayabilirsiniz.

Alfresco ile özelleştirilmiş belge incelemesi

Resim 6. Özelleştirilmiş belge incelemesi. Alfresco

Basit olmalarına rağmen, Alfresco İçerik Hizmetlerinin iş akışları, belge sürecini otomatik olarak gözden geçirme ve onaylama işlemini gerçekleştirir. Belgeleri e-postayla aktarmak, son sürümleri kaybetmek ve hataları nedeniyle insanları suçlayarak kullanıcıları gereksiz eylemlerden kurtarır. Alfresco, yeni iş akışları tasarlamak, yürütmek ve izlemek için kullanabileceğiniz bir dizi kapsayıcı araç sunar.

ECM'nizi halletmek için hangi Alfresco geliştirme hizmetlerine ihtiyacınız olabileceğini öğrenin.

Alfresco Activiti Modelleme UygulamasıNuxeo Platform İş Akışları

Nuxeo Platformu, çeşitli iş akışlarında biraz zayıftır. İş akışı ilkelerini göstermek için varsayılan iki tane vardır.

Seri belge iş akışı, kullanıcıların belge üzerinde birbiri ardına çalışmasına olanak tanır. Her seferinde bir eylem için yapılır (gözden geçirme veya onaylama).

Paralel belge iş akışı, katılımcılar önceki bir katılımcının onayı olmadan hep birlikte aynı anda düzenleme düzeltmeleri yapabildiklerinde belge üzerinde çalışmanın ortak bir yoludur.

Alfresco ve SharePoint'e benzer şekilde Nuxeo, özel iş akışları isteyen herkes için bir Nuxeo Studio aracı sağlar. Herhangi bir kullanıcının görevleri yönetmek için bir dizi seçeneği (gönderme, delege etme, yeniden atama) ve iş akışını doğru şekilde (uygulama, iptal etme) vardır. Bildirimler, iş akışı ve belgedeki değişiklikler hakkında uyarıda bulunmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, iş akışı veya görev sırasında değiştirilen izinler, katılımcılar arasındaki tüm zorluklardan kurtarır.


FİYATLANDIRMA

SharePoint için lisans ücretleri, yeteneklere, dağıtıma ve barındırmaya bağlıdır. Bağımsız bir uygulama olarak SharePoint Online, küçük / orta ölçekli işletmeler ve kuruluşlar için sırasıyla aylık 5 ABD Doları ve 10 ABD Doları karşılığında kullanılabilir veya Office 365 planına abone olabilir ve dahil edebilirsiniz. Office 365 uygulamalarındaki ekstra özellikler, yıllık taahhüt kapsamında size aylık 20 ABD dolarına mal olacak. Şirket içi SharePoint'e yöneliyorsanız, bir CAL lisans modeli (İstemci Erişim Lisansı) kapsamında SharePoint Server'a erişen her kişi / cihaz için ücretlendirileceksiniz.

Konular, Alfresco fiyatları konusunda değişkendir. Geliştirme şirketi, her işletmenin benzersiz olduğu ve kendine özgü ihtiyaçları olduğu gerekçesiyle hizmet tarifelerini serbest bırakmaz. Evet, muhtemelen 11 milyon aktif kullanıcıyla buna izin verebilirler. Bu, özellikle Alfresco Enterprise Edition ile ilgilidir. Alfresco kurumsal fiyatlandırması, kullanıcı sayısına, kiralanan barındırma sunucularının gücüne, eklentilere ve Alfresco personelinin teknik desteğinin mevcudiyetine bağlı olarak değişebilir. Yine de, Community Edition'ı ücretsiz olarak seçmek size kalmıştır. Bir çift Alfresco vs SharePoint'te, ilki yatırımlarda daha esnektir.

Gartner tarafından vizyon sahibi olan Nuxeo, tamamen açık bir kaynaktır ve katkıda bulunanlar tarafından yönlendirilir. Nuxeo platformu LGPL (Kısıtlı Genel Kamu Lisansı) altında dağıtılır. Teklifi, sonraki bir abonelik ücreti ile ücretsiz olarak çevrimiçi hizmetlere 30 günlük bir deneme içerir. Maliyet, Nuxeo'dan alacağınız hizmet paketine bağlı olacaktır. Bir müşteri desteği sözleşmesi, sistem gereksinimleri, Nuxeo Studio'ya erişim, pazar yeri, entegrasyon konektörleri ve Hizmet Seviyesi Anlaşmaları (SLA'lar) vardır. Bir geliştiriciyseniz veya şirketinizde Nuxeo geliştiricileri varsa, Nuxeo resmi web sitesinden indirilebilecek ücretsiz bir açık kaynak topluluk sürümünü ayarlamak ve özelleştirmek zor olmayacaktır. Burada, yalnızca ödenmesi gereken seçenek gelişmiş destek.


Hangi ECM paketi şirketinize yardımcı olabilir?

Kurumsal belge yönetim sistemi karşılaştırması, sistemler arasındaki temel farklılıkları özetler. Hangi DMS yazılımının size en uygun olduğunu açıklığa kavuşturmak için, üç sistemin artılarını ve eksilerini görelim.


SHAREPOINT'İN TEMEL PROS VE EKSİLERİ

Artıları

İşbirliği. İçerik yönetim seti, tüm belge türlerini yönetmeyi sağlayan ekip çalışması ve görev çözme için yaratıcı ortamın bir parçasıdır.

Senkronizasyon ve merkezileştirme. Bir depo, dosyaları çevrimiçi / çevrimdışı ve yerel araçlar aracılığıyla senkronize eder. İş araçlarının merkezileştirilmesi, tüm şirket uygulamalarını (İnternet, Intranet, Extranet) birleştirir.

Kanıtlanmış ve tanınmış. Büyük şirketler yıllardır Microsoft ürünlerine güveniyor.

Eksileri

Lisans. SharePoint fiyatı, abonelik ücretiyle sınırlı değildir. Ayrıca bakım, tedarik, yükseltme maliyetleri vb. İçin bütçe ayırmalısınız.

Karmaşık kurulum. Bir sistem satın almak yeterli değildir; Doğru konfigürasyonları yapmak için teknolojilere aşina bir geliştiriciye ihtiyacınız olacak.

Aşırı gelişmiş. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için yeteneklerle aşırı yüklü ve pahalıdır.

ALFRESCO'NUN TEMEL AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI

Artıları

Açık kaynak. Bu, Alfresco'nun son derece ve kolayca özelleştirilebilir olduğu, diğer platformlarla sınırsız entegrasyona açık olduğu anlamına gelir. Ayrıca, açık havada işletme maliyetinin ne kadar olduğu sorusu sizin için belirleyiciyse, Enterprise Edition Lisansının diğer ECMS'lere kıyasla daha az olmasına şaşıracaksınız.

Linux'ta iki sürüm. Community Edition, küçük ölçekli uygulamalar için kendi uygulamasını bulacaktır. Enterprise Edition, çoğunlukla bazı ekstra seçeneklerle zenginleştirilmiş bir CE özellik kümesini kopyalar. Her ikisi de ücretsiz Linux üzerinde kurulabilir.

ECM + BPM. İçerik yönetimi süreçleri, iş süreci yönetimi özellikleriyle sorunsuz bir şekilde genişletilebilen, yeterli işlevsellikle oluşturulmuştur.

Eksileri

Destek ve belgeler. Destek yalnızca topluluk üyeleri tarafından iyidir. Belgeleme arzulanan çok şey bırakıyor. Müşteriler, yazılım sağlayıcılarının eğitim programlarına güvenmek zorunda kalırlar.

Arayüz. Sadece Alfresco ECM ile ilgili değil. Dostça olmayan ve kullanışsız kullanıcı arayüzü, belge yönetimi platformlarında sıklıkla oluyor.

Mobil yetenekler. Alfresco DMS, hareketlilik sınırlamalarına sahiptir. Hala bazı görevler gerçekleştirilemiyor.

NUXEO'NUN AVANTAJLARI VE DEZAVANTAJLARI

Artıları

Üstün teknolojileri. Şirket, güvenlik düzeltmelerine de odaklanarak yazılım geliştirmede en son teknolojileri kullanmayı teşvik ediyor. Kesinlikle geliştiriciler ve kullanıcılar için fırsatları genişletir.

Mikro hizmetler ve eklenti mimarisi. Otonom hizmetlerin her biri, tek bir iş operasyonunun yürütülmesinden sorumludur. Eklenti tabanlı mimari, yeni yetenekler eklemeyi kolaylaştırır.

Yerleşik iş akışı oluşturucu. Kullanıcılar, ek araçlar gerekmeden sistemi kurduktan hemen sonra kendi iş akışlarını oluşturabilirler.

Eksileri

Sınırlı özellikler. Nuxeo, büyüme dürtüsünü hisseden büyük işletmelerden çok küçük ve orta ölçekli işletmeler için daha uygundur. Çok ilkel kullanıcı arayüzü.

Ücret eğitimi. Eğitim ve danışmanlığın yanı sıra özel destek, platform tamamen ücretsiz olsa bile size bir ücrete mal olacaktır.

Birkaç OOTB entegrasyonu. İşletmeleri hedefleyen Nuxeo'nun sahip olduğu entegrasyon eksikliği var. Bu platformu tercih ediyorsanız ekstra harcamalara hazır olun.

Ve son olarak, SharePoint ile Alfresco ile Nuxeo arasındaki farkı keşfetmeye başladığımızda, işlerin nasıl olduğunu uzman bakış açısından göstermek istedik. Tüm bunlar, Alfresco'nun oyunu en iyi DMS çözümlerinde öldürdüğü sonucuna varıyor. Evet, doğru okudunuz. Alfresco ile on yıldan fazla belge yönetimi için, sizi tatmin edeceğini düşünmek için bazı iyi nedenlerimiz var.

Tartışmak veya biraz ışık tutmak istiyorsanız, biz hazırız. Ek olarak, daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, en iyi kurumsal içerik yönetim sistemleri hakkındaki makaleyi okumanızı öneririz.


Sıkça Sorulan Sorular

 • Community Edition ile Enterprise Edition arasındaki fark nedir?

 • Bulut tabanlı veya şirket içi hangi ECM'yi seçmeli?

 • Community Edition ile hangi sınırlamalara sahip olurum?

 • DMS ve ECM arasındaki fark nedir?

 • DMS, üçüncü taraf hizmetlerle nasıl entegre edilebilir?


Community Edition ile Enterprise Edition arasındaki fark nedir?

Community Edition (CE) ve Enterprise Edition (EE), yazılım satıcısından işlevsellik, hata düzeltme ve çözüm garantisi, sürüm yükseltmeleri, doğrulanmış derlemeler ve sürekli destek açısından farklılık gösterir. Bunun aksine, CE, EE'nin yıllık bir kerelik lisans ücreti karşılığında sunulduğu, çoğunlukla topluluk meraklıları tarafından desteklenen ve geliştirilen ücretsiz bir sürümdür.

Bulut tabanlı veya şirket içi hangi ECM'yi seçmeli?

Bulut tabanlı veya şirket içi yazılım dağıtımının türü, ECM'nin bakım maliyetini, hızlı ölçek büyütme veya küçültme fırsatını, kullanıcı gereksinimlerini ve kendi barındırma tercihlerini vb. Etkiler. Şirket içi bir modelle, bir şirket barındırır. her şey şirket içinde, üçüncü taraf bir barındırma sağlayıcısı ise bunu bir bulut ortamında yapıyor.

Community Edition ile hangi sınırlamalara sahip olurum?

Her zaman olduğu gibi, Community Edition sınırlı bir açık kaynak yığınında yayınlanır. Belirli bir ticari yazılım gerektirmiyorsa, Enterprise Edition'da bulunan belirli bir özelliği edinebilirsiniz. Bir kullanıcı sayısı sınırına ve daha geniş bir dağıtım yığını için destek eksikliğine sahiptir.

DMS ve ECM arasındaki fark nedir?

Doküman yönetim sistemleri (DMS) ve Kurumsal içerik yönetim sistemleri (ECM) birbirine benzer. Bununla birlikte, farklılıklar belge biçiminde (yalnızca DMS için yapılandırılmıştır), ECM için kuruluş genelinde belgelerin akış yönetimi ve DMS, ECM'den daha fazla meta veri yönetimine odaklanarak esas olarak belge oluşturma, yönetme, depolama ve geri alma üzerinde yoğunlaşmaktadır.

DMS, üçüncü taraf hizmetlerle nasıl entegre edilebilir?

Üç tür entegrasyon vardır: yerel, standart ve standart olmayan. Yerel 3. taraflar olduğunda, programlama dili belge yönetimi platformundaki ile aynıdır. Dolayısıyla yerel bir etkileşim “köprüsü” var. Standart entegrasyonların açık protokolleri (ör. OpenCMIS, JCR, SOAP, CMIS) vardır ve standart olmayan protokollerin bağlanmak için standart olmayan bir protokolü vardır (ör. REST-JSON, REST-XML).

UNIBRAVO.COM 28 February, 2021
Share this post
Tags
Archive
Alfresco Workflow Konsolu Nasıl Kullanılır?
Alfresco Workflow Konsolu üzerinden iş akışı tanımı dağıtın