Amerikan Klinik Patoloji Derneği Müşteri Hikayesi
ASCP: Alfresco, Patoloji Topluluğunda Daha İyi İşbirliği Sağlamaya Yardımcı Oluyor

Patologlar ve tıp uzmanları için dünyanın en büyük profesyonel tıp toplumu olan Amerikan Klinik Patoloji Derneği (ASCP) yenilikçi eğitim araçları sağlamaya çalışmaktadır.

Zorluklar

ABD'deki hastalık tanılarının yaklaşık % 70'i bir laboratuvardan geliyor. Bununla birlikte, patologların iş akışının temel taşı olan cam slaytların gönderilmesi zordur ve genellikle kaybolur veya kırılır, bu da tıp uzmanları arasında gerçek zamanlı işbirliğini zorlaştırır.

Patoloji giderek dijitalleştikçe, kitle kaynak kullanımı ve paylaşım daha yaygın hale geldi. Sonuç olarak, Amerikan Klinik Patoloji Derneği (ASCP), cam slaytları dijital dosyalara dönüştürmek için yüksek çözünürlüklü dijital tarama kullanmaya başladı.

Dosya kütüphanesi büyüdükçe, ASCP, dijital slaytları derlemek, depolamak ve düzenlemek için 100.000'den fazla üyesinin işbirliği yapmasını ve bilgi paylaşmasını kolaylaştırmak için bir kurumsal içerik yönetim sistemine ihtiyaç duydu.

ASCP baş teknoloji sorumlusu Ron Swan, "Dijital patolojinin ilerlemesi ve laboratuvardaki mevcut işgücü sıkıntısı ile ASCP üyelerimize cam slayt repertuarımızı sağlamaya çalışıyor," dedi. “ASCP kütüphanesini oluşturduktan sonra, üyeliğimize açmamız gerektiğini anladık.”


Çözüm

ASCP, açık mimarisi ve diğer teknolojilerle entegrasyon esnekliği nedeniyle Alfresco'yu kurumsal içerik yönetimi platformu olarak seçti.

Swan, “Alfresco'ya bizi çeken birçok şeyden biri, Amazon Web Hizmetleri gibi diğer standartlar ve teknolojilerle entegrasyon yeteneğiydi” dedi. “Birçoğu 3 gigabayttan büyük olan tüm slayt görüntülerinin büyüklüğüyle, kendi dahili veri merkezlerimizi yedeklemek için AWS kullanıyoruz.”

ASCP, Alfresco Topluluğu'nu kullanarak Varlık Kütüphanesi'nin ilk geliştirilmesine başladı. 2012 yılında, kütüphaneyi Alfresco İçerik Hizmetleri'ni kullanarak yeniden tasarladı ve uzmanlara ASCP üye topluluğundan görüntüler yükleme ve akranlar ve yöneticiler tarafından iş akışı incelemesi de dahil olmak üzere içeriği disipline göre indeksleme yeteneği sağladı.

Swan, "Alfresco'nun piyasaya sürülmesinden bu yana üyelerimiz ASCP kullanım kolaylığı, mobil uyumlu doğası ve daha büyük tıbbi taksonomiyle entegrasyonu hakkında çok olumlu geri bildirimler aldılar." Dedi.


Sonuçlar

ASCP, Alfresco platformunu, tüketicilerin görüntülere erişmek için arayüzde arama yapmalarını sağlayan ASCPedia'nın oluşturulmasıyla daha da geliştirdi. Alfresco İçerik Hizmetleri üzerine kurulmuştur ve içeriği öncekinden beş kat daha hızlı görüntülemek için Alfresco Enterprise Viewer'ı kullanır ve gerçek zamanlı ek açıklama ve işbirliği özellikleri sağlar.

Profesör Dr. Pennsylvania Üniversitesi patoloji ve laboratuvar tıbbı. ASCPedia'dan önce, bu kütüphanelerin her biri, bireysel bir varlık olarak yaşayan ve bireylerin bilgisayarlarındaki sabit diske kilitlenmiş bir “kişisel kütüphane” idi. Alfresco ile bireyler artık paylaşılan bir kaynağa katkıda bulunabilir ve her bir kişisel koleksiyonun potansiyel öğrenme yeteneğinin kilidini açabilir.

Swan, “Alfresco, ASCP'nin patoloji alanında, üyelerin kendilerini bir patoloji içindeki çeşitli disiplinlerle işbirliği yapmalarına ve eğitmelerine izin veren benzersiz bir çözüm geliştirmesine izin verdi” dedi.

Amerikan Klinik Patoloji Derneği Müşteri Hikayesi
Mehmet Demirel (SELENSOFT) 31 July, 2020
Share this post
Archive
Evden Çalışmanın İstenmeyen Sonuçları