Alfresco Yönetişim Hizmetlerini kullanmaya giriş
Introduction to using Governance Services

Alfresco Yönetişim Hizmetlerini kullanmaya giriş

Alfresco Yönetim Hizmetleri ile tüm kayıtlarınızı özel bir sitede saklar ve kontrol ederbilirsiniz. Bir Yönetim Hizmetleri sitesi, diğer Alfresco siteleri gibidir, ancak içeriğine ek kontroller yerleştirilmiştir.

Diğer Alfresco sitelerinde olduğu gibi, Sitelerim panosundan veya Siteler menüsünden bir Yönetim Hizmetleri sitesine erişin.

Dosyalarınızı "normal" bir Alfresco sitesinde yaptığınız gibi bir belge kitaplığında depolamak yerine, bir Yönetim Hizmetleri sitesinde, kayıtlarınızı Dosya Planında dosyalayabilirsiniz. Ve kayıtların içeriğini düzenleyemezsiniz; Dosya Planına girdikten sonra kayıt içeriği nihai olarak kabul edilir.

Kayıtları bilgisayarınızdan Dosya Planına ekleyerek dosyalayabilirsiniz veya başka bir Alfresco sitesindeyseniz, bir dosyayı kayıt olarak ilan edebilir ve Yönetim Hizmetleri sitesine eklenecektir. Dosyalar Dosya Planına eklendikten sonra meta verilerini (özelliklerini) düzenleyebilir, ancak gerçek içeriklerini düzenleyemezsiniz.


Kayıt yönetimi rolleri

Yönetim Hizmetlerinde çok sayıda işlevsellik bulunmasına rağmen, temel bilgileri öğrenmek ve çalışmaya başlamak oldukça kolaydır.

Yönetim Hizmetlerinde ne yaptığınız, rolünüze ve şirketinizin nasıl organize edildiğine bağlı olarak büyük ölçüde değişecektir. Bir Kayıt Yöneticisi olarak, Kayıt Yönetimi sitesinin uygun şekilde organize edilmesini ve yönetilmesini sağlamaktan sorumlusunuz. Sitenin arka plan yapılandırması, RM Yönetici Araçlarında Kayıt Yönetimi yöneticiniz tarafından yönetilmelidir. Bu, saha organizasyonunu yönetmeye, saklama ve imha programlarını tasarlamaya ve uygulamaya ve bilgiye uygun erişimi sağlamaya devam etmenizi sağlar.

Kayıt Yönetimi sitesinin bir Kullanıcısı olarak, kayıtları dosyalamanız ve bunları olabildiğince kolay bir şekilde işlemeniz gerekir. Kayıt Yöneticiniz siteyi organize etmiş ve saklama ve saklama programları oluşturarak, sizi site kayıtlarını yönetmeye ve işlemeye bırakacaktır.


Bir kaydın yaşam döngüsü

Kayıt Yönetimi Dosya Planına yükleyerek veya başka bir Alfresco sitesinde bir dosyayı kayıt olarak ilan ederek bir kayıt oluşturabilirsiniz.

Bir kayda gerekli tüm meta verileri eklediğinizde, kaydı tamamlandı olarak işaretleyebilirsiniz. Bu, onu Dosya Planının aktif bir parçası yapar ve ilişkili olduğu saklama çizelgesinin kurallarına tabidir.

Daha sonra, saklama programına göre başka bir yere aktarılıncaya veya imha edilinceye kadar, kesme ve saklama gibi çeşitli zaman ve olay temelli adımlardan geçer.


Kaynak: https://docs.alfresco.com/governance-services/community/using/overview


UNIBRAVO.COM 3 March, 2021
Share this post
Tags
Archive
Alfresco İçerik Hizmetleri Özellikleri
ACS Features