Alfresco Web Quick Start'ı kurma ve yapılandırma
Alfresco İçerik Hizmetleri deposu, WCM için Web Hızlı Başlangıç (WQS) adı verilen bir uygulama sağlar.

Alfresco Web Quick Start'ı kurma ve yapılandırma

Alfresco İçerik Hizmetleri deposu, WCM için Web Hızlı Başlangıç (WQS) adı verilen bir uygulama sağlar.

Web Hızlı Başlangıç

Web Hızlı Başlangıç, geliştiricilere Alfresco İçerik Hizmetleri uygulamaları için güçlü bir başlangıç noktası sağlayan, kurulumu kolay bir pakettir.

Alfresco Web Editörü

Alfresco Web Editor, arşiv içeriği için bağlam içi düzenleme yetenekleri sağlayan Surf tabanlı bir web uygulamasıdır. Düzenleyici, teknik bilgisi olmayan kullanıcıların doğrudan bir web sayfasındaki içeriği düzenlemeleri için bir mekanizma sağlar.

Web Hızlı Başlangıç

Web Hızlı Başlangıç, geliştiricilere Alfresco İçerik Hizmetleri uygulamaları için güçlü bir başlangıç ​​noktası sağlayan, kurulumu kolay bir pakettir.

Web Hızlı Başlangıç ​​dört bölüm halinde paketlenmiştir:

Genel bir web sitesi modelini desteklemek için depoyu genişleten bir Alfresco Modül Paketi (AMP)

Web sitesinin içeriğini düzenlemek, web sitesinin yapısını yönetmek ve iş akışını kullanarak içerik yayınlamak için Alfresco Share'i genişleten bir AMP.

Havuzda tutulan web sitesi verilerine erişmek için bir Java API içeren bir JAR dosyası.

Tomcat gibi bir servlet konteynerine konuşlandırıldığında kurgusal bir finans haberleri web sitesi sunan bir web uygulaması. Web uygulaması, Alfresco Surf kullanılarak oluşturulmuş ve Java API kullanarak depo ile iletişim kuran bir Spring MVC uygulamasıdır. Web Hızlı Başlangıç, havuzda tutulan verilerden web sitesini dinamik olarak oluşturmanın yanı sıra, içeriğin web uygulamasından depoya geri gönderildiği kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin örneklerini de sağlar.

Web Hızlı Başlangıç ​​Hakkında

Web Hızlı Başlangıç, Alfresco Share içerik yönetimi ve işbirliği çerçevesi üzerine kurulmuş bir dizi web sitesi tasarım şablonu ve örnek mimaridir.

Hızlı Başlangıç ile geliştiriciler, sıfırdan başlamak zorunda kalmadan kurumsal kullanıcılar için güçlü içerik yönetimi özellikleriyle özelleştirilmiş ve dinamik web uygulamalarını hızla oluşturabilirler.

Standart geliştirme araçlarını kullanarak geliştiriciler, yeni ve yenilikçi web uygulamaları oluşturmak için Alfresco İçerik Hizmetlerinin kapsamlı içerik yönetimi yeteneklerini hızla dağıtabilirler. Surf ile Spring çerçevesi kullanılarak geliştirilen Web Hızlı Başlangıç, geliştiricilerin Alfresco İçerik Hizmetlerini işletmenin taleplerini desteklemek için yeni özellikler eklemek üzere kolayca genişletmelerine olanak tanır.

Alfresco Content Services ve Web Hızlı Başlangıç ​​Kurulumu

Alfresco Content Services ve Web Quick Start'ı ilk kez kuruyorsanız, Alfresco Content Services kurulum sihirbazını kullanın. Kurulum sihirbazını çalıştırdığınızda, birkaç bileşen kurmayı seçebilirsiniz. Web Hızlı Başlangıç bir bileşen olarak sağlanır ancak varsayılan olarak seçilmemiştir.

Web Hızlı Başlangıç'ı manuel olarak yükleme

Mevcut bir Alfresco İçerik Hizmetleri kurulumunuz varsa ve Web Hızlı Başlangıç'ı manuel olarak kurmayı tercih ediyorsanız, ilgili AMP dosyalarını uygulamanıza uygulayabilirsiniz. Bu yöntem, özelleştirilmiş veya entegre kurulumlar için uygundur. Detaylar burada.

Web Hızlı Başlangıç ​​sitesini oluşturma

Web Hızlı Başlangıç ​​sitesi, örnek Hızlı Başlangıç ​​verilerinin içe aktarıldığı varsayılan bir Paylaşım İşbirliği sitesidir. Örnek verileri içe aktarabileceğiniz bir Alfresco Share panosu sağlanmıştır.

Web Hızlı Başlangıç sitesi, örnek Hızlı Başlangıç verilerinin içe aktarıldığı varsayılan bir Paylaşım İşbirliği sitesidir. Örnek verileri içe aktarabileceğiniz bir Alfresco Share panosu sağlanmıştır.

 1. Alfresco Share'i açın.

 2. Site Oluştur'u tıklayın. Bu, yeni bir işbirliği sitesi oluşturur.

 3. Site için bir ad yazın, örneğin Web Hızlı Başlangıç.

 4. Site için bir URL adı yazın, örneğin wcmqs.

 5. Tamam'ı tıklayın. Yeni site, Sitelerim kontrol panelinizde görüntülenir.

 6. Yeni siteyi açın.

 7. Gösterge Tablosunu Özelleştir'i tıklayın.

 8. Pano Ekle'yi tıklayın.

 9. Web Hızlı Başlangıç panosunu pano düzeninize sürükleyin.

 10. Tamam'ı tıklayın.

Web Hızlı Başlangıç panosu site kontrol panelinde görüntülenir.

Web Hızlı Başlangıç ​​demo verilerini içe aktarma

Başlangıçta Web Hızlı Başlangıç ​​panosunu site panosuna eklediğinizde, pano, Web Hızlı Başlangıç ​​demo verilerini içeri aktarmanıza olanak tanıyan bir bağlantı görüntüler.

Web Sitesi Verilerini İçe Aktar'ı tıklayın.

İçe aktarılacak örnek içeriği seçin: Kamu veya Finans.

Her iki örnek de işlevsellik açısından aynıdır ancak farklı görüntüler ve bölüm başlıkları içerir. Örnekler, geliştiricilerin kendi örnek site verilerini nasıl paketleyip içe aktarabileceklerine dair bir örnek sağlar.

Sistem, demo web sitesi için verileri içe aktarır.

Share'i çalıştıran tarayıcıyı yenileyin.

Web Hızlı Başlangıç ​​panosu artık Web Hızlı Başlangıç ​​Yardımı'na bir bağlantı görüntüler.

Varsayılan olarak, Web Hızlı Başlangıç, 8080 numaralı bağlantı noktasındaki localhost'tan erişilecek şekilde yapılandırılmıştır. Bu ayarlar kurulumunuz için uygunsa ve wcmqs.war, Alfresco Content Services ile aynı kapta çalışıyorsa, artık Web'e erişebileceksiniz.

http://localhost: 8080/wcmqs adresindeki Hızlı Başlangıç ​​editör web sitesi.

Sunucu ana bilgisayar adını, bağlantı noktasını veya web uygulaması bağlamını varsayılan değerlerden değiştirmek için Web Hızlı Başlangıç ​​Yapılandırması'na bakın.

Web Hızlı Başlangıç'ı Yapılandırma

Web Hızlı Başlangıç ​​web sitesi verilerini aldıktan sonra, Paylaşımı yenilediğinizde veya bir sonraki oturum açışınızda, yapılandırma için Web Hızlı Başlangıç ​​sitesine erişebilirsiniz.

 1. Web Hızlı Başlangıç sitesini açın.

 2. Belge Kitaplığına gidin.

Varsayılan site yapısı aşağıdaki yapıya sahip olacaktır:

Site yapısı iki klasör içerir: Hızlı Başlangıç Editoryal ve Hızlı Başlangıç Canlı. Bu klasörler, devam eden çalışma içeriği ile bitmiş, gözden geçirilmiş, editoryal olarak tamamlanmış içerik arasında bir ayrımı temsil eder ve daha sonra "Canlı" ortamda yayınlanır.

Web kapsayıcınız 8080 numaralı bağlantı noktasında çalışıyorsa ve web uygulaması Alfresco İçerik Hizmetleri ile aynı kapsayıcıda çalışıyorsa, kurulum tamamlanmıştır ve web sitesine http://localhost: 8080/wcmqs adresinden erişebilmeniz gerekir.

Alfresco Web Quick Start'ı kurma ve yapılandırma
Mehmet Demirel 8 December, 2020
Share this post
Archive
Alfresco Dijital Arşiv Yönetim Sistemi olarak kullanılabilir mi?
Alfresco bir Arşiv Yönetim Sistemi olarak kullanılabilir mi?