Alfresco Ürün Yol Haritası
Alfresco Yeni Roadmap

Alfresco Ürün Yol Haritası

Herhangi bir vicdani ileri görüşlü şirket gibi, Alfresco Software de ürün yol haritamızın yönetimi, iyileştirilmesi ve ileriye dönük geliştirilmesine çok fazla zaman ve enerji yatırmaktadır. Bu, müşterilere, giderek artan veri odaklı zeka seviyeleriyle, giderek dijital olarak etkinleştirilen işlere doğru gittiğimiz yolculuğu anladığımızı gösterme şeklimizdir.


Covid-19 (Koronavirüs) salgını ve ortaya çıkan küresel salgın göz önüne alındığında, yol haritasının el becerisinin, çevikliğin ve esnekliğin, ürün yönetimi için bir köşe taşı olarak yol haritasını kullanmanın en önemli unsuru olduğunu her zamankinden daha fazla öğrendik. Açıkçası, dahili dürtülerimizin gücü kilitlenmeden sadece bir hafta önce işimizin temel organizasyon yapısını ve çerçevesini değiştirmemizi sağladı.

Bu, kuruluşumuzun çok kısa bir sürede kucaklamak zorunda olduğumuz yeni yapılara ve süreçlere uyum sağlama yeteneğinin bir kanıtıdır. Ancak (tüm dikeylerdeki tüm kuruluşların deneyimleyeceği) ayaklanmalara rağmen, Alfresco'da kuruluşların en önemli bilgi varlıklarından değer elde etmelerini sağlama konusundaki temel vizyonumuza bağlı kaldık.

Anahtar değer önerileri

Yol haritamız, temel değer önerilerimizi sunan canlı bir varlıktır. Çoğu kuruluş verileri basitçe "depoluyor" olsa da, müşterilere gerçek içgörü ve daha iyi kararlar alma yeteneği elde etmek için verileri kullanma yolu sunmak istiyoruz. Kuruluşlar en önemli bilgi varlıklarını ortaya çıkarmak için kendi yolculuklarını yaparken, işletmelerin kendi iş dönüşüm programlarını hızlandırdığını görüyoruz.

İçeriği yönetebilmek ve herhangi bir anda nerede olduğunu bilmek esastır. Bunu uygun ölçekte ve doğru maliyetle yapabilmek de aynı derecede önemlidir… ve tüm süreç, uçtan uca güvenlik sağlayan bir platform tarafından yürütülmelidir.

Günlük iş akışını yönetmeye çalışan kuruluşların, basitçe pazara girme telaşı içinde genellikle güvenliği atladığını biliyoruz. Güvenlik ve iş etkinliği arasında bir değiş tokuş olduğuna inanmıyoruz; sorunsuz içerik yönetimi yeteneklerimiz bunu gösteriyor.

Aynı zamanda açık kaynağa da bağlıyız, bu nedenle ücretsiz ürünleri kullanma ve yönettiğimiz kod havuzuna katkıda bulunma yeteneği çok önemlidir. Bu, tutkuyla hissettiğimiz bir şey. Aynı şekilde, Dijital İş Platformumuz genelinde ürünlerimizin kurumsal sürümünün kurumsal müşterilerin değer verdiği basitlik, güç ve ölçeklenebilirlik sunmasını da sağlamak istiyoruz. Her iki seviyede de çalışmak bizim için ikinci doğa. Yaptığımız şey bu.

Dijital İş Platformu

Buna bir nedenden dolayı Alfresco Dijital İş Platformu diyoruz, yani müşterilerimizin platformumuzun üzerine inşa etmelerine ve kendi alanlarında dijital olarak başıboş olmak için ihtiyaç duydukları uygulamaları ve hizmetleri geliştirmelerine izin vermek istiyoruz.

Makine Öğrenimi (ML) ve Yapay Zeka (AI), Alfresco platformunun baştan sona dokunduğu temel yetenekler olarak da yer alacak. Müşteriler kendi makine öğrenimi ve yapay zeka yolculuklarına devam ederken, bu etkinleştirmeyi platform genelinde her zamankinden daha yüksek düzeyde Derin Öğrenme (DL) işlevleriyle yansıtacağız.

Analitik ve arama artık her türden kurumsal uygulama için birer test işlevi haline geldikçe, Alfresco verilerin tam metninde arama yapma yeteneği sağlar, aynı zamanda daha karmaşık aramaları etkinleştirmek ve içgörü sağlamak için meta veri düzeyinde arama sağlayabilmek için ölçeklendirir. e-keşif kullanım durumları için akıllı klasörlere.

Artık yol haritamızın yönünü yönlendirmeye ve şekillendirmeye yardımcı olacak temel stratejik temalar açısından, bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Güvenlik ve risk yönetimi

Ölçek ve performans

İş kolu entegrasyonları

Kullanım kolaylığı

İş raporları

Keşfedilebilirlik ve bulunabilirlik

İçerik merkezli süreçler

Alfresco Federasyon Hizmetleri

İçeriğin tek başına yaşamadığını biliyoruz, bu nedenle bir organizasyonun en önemli içeriği nerede yaşarsa yaşasın yönetme ihtiyacı bizim için çok önemli. Bu düşünce sürecine paralel olarak, bu yıl, birden fazla satıcı deposunda arama yapma yeteneği sağlamak için Alfresco Federasyon Hizmetlerini tanıttık.

Kullanıcıların verilerine nerede bulunursa bulunsun erişmelerine yardımcı olmayı taahhüt ediyoruz. Bu, Alfresco'nun diğer büyük platform teknolojilerine entegrasyon oluşturmak için endüstri ortaklarıyla bilinçli bir şekilde çalıştığı anlamına gelir. Veriler SharePoint, Documentum veya Alfresco'da bulunsun, Alfresco Yönetişim Hizmetleri aracılığıyla içeriğin tutulmasını da kontrol eden benzersiz bir yerinde yönetim özelliği sunuyoruz.

Yol haritamızda yeni bir görünüm oluşturan diğer birkaç ürün arasında Alfresco Enterprise Viewer var. Birçoğumuzun evden çalıştığı Covid-19'un ardından ortaya çıkan 'yeni normal' ile özel ilgisi olacağını düşündüğümüz bir ürün olan bu araç, tüm güvenlik aracılığıyla belge ek açıklamaları ve redaksiyonların oluşturulmasını, görüntülenmesini ve paylaşılmasını sağlar. bir tarayıcının.

Toplam Alfresco yol haritasındaki bir başka önemli yön noktasından bahsetmek gerekirse, Alfresco Salesforce Connector, her sektör dikeyindeki müşterilerle anlaşma sağlamak için satış ekiplerini en iyi satış teminatlarıyla güçlendirebilme yeteneği ile küresel ekonomik iyileşmeye yönelik çabalara yardımcı olmaya hazır.

Burada genel bir tema olarak, Alfresco'nun kuruluşların kurumsal içerik depoları için veri bilimini demokratikleştirmeye kararlı olduğunu da belirtmeliyiz. Bunu, endüstri lideri iş zekası araçları için destek sağlayarak yapıyoruz, böylece kullanıcılar Excel ve Tableau gibi standart iş zekası araçlarını kullanarak hangi içeriğe sahip olduklarına dair fikir edinebilirler.

Önce kullanıcılar, en başta kullanıcılar

O zaman ileriye baktığımızda, her seviyede kullanıcı seçimi, kullanıcı değeri ve kullanıcı yetkilendirmesi üzerinde duracağız. Müşteriler artık bizimle yol haritamız üzerinde seyahat ederken, Alfresco'nun artan miktarda güç ve seçeneği kullanıcıların ellerine bırakmak istediğini görecekler.

İş adamlarının kullanabileceği kod içermeyen kontroller aracılığıyla platformumuzun yapılandırılabilirliğini artırmak için çok çalışıyoruz. Kullanıcılara, daha önce arka uçta "sabit kodlamaya" ihtiyaç duyan sürükle ve bırak araçlarıyla zengin içerikli iş sürecini yönetecek işlevler tasarlama becerisi vereceğiz.

Önünüzdeki iş yolu inkar edilemez derecede kayalık ve yer yer geçilmesi zor olacak, yolculuk için bacaklarımız olduğunu düşünüyoruz, bu yüzden lütfen bizimle gelin.

Alfresco Ürün Yol Haritası
Mehmet Demirel 12 November, 2020
Share this post
Archive
Alfresco'da API Explorer Yükleme
Alfresco API