Alfresco Topluluk Sürümü 7.4 Sürüm Notları
Alfresco Community Edition 7.4 Release Notes

Alfresco Topluluk Sürümü 7.4 Sürüm Notları

Alfresco İçerik Hizmetleri 7.4, dağıtıma yönelik müşteri çözümlerinin kullanımını ve geliştirilmesini hızlandırmak için Alfresco İçerik Hizmetlerinde iyileştirmeler içeren küçük bir yazılım güncellemesi sürümüdür. Alfresco İçerik Hizmetleri 7.4 ile Alfresco, açık kaynak topluluklarının, müşterilerinin ve iş ortaklarının, üzerine uygulamalar ve çözümler oluşturulabilecek son derece güvenilir bir İçerik Mağazası sunmalarını sağlamaya devam ediyor.

Alfresco İçerik Hizmetleri 7.4, müşterilerin ve geliştiricilerin Alfresco tarafından oluşturulan çözümleri kurmasına ve entegrasyonlar, API'ler ve SDK'lar aracılığıyla ürünü özelleştirmesine olanak tanıyan işlevsellik sunar.

Ek olarak müşteriler, gelişmiş özellikleri etkinleştirmek ve Alfresco uygulamalarını, bağlantılarını ve çözümlerini satın almak için Alfresco Community Edition'dan Alfresco Content Services 7.4'e yükseltme satın alabilirler. Alfresco Community Edition ve Alfresco İçerik Hizmetleri arasındaki farklar hakkında daha fazla bilgi edinmek için burada Alfresco İçerik Hizmetlerine yükseltmenin avantajlarını vurgulayan bir veri sayfamız var.

Bu sürüm, Alfresco İçerik Hizmetleri 7.4 sürümü için tamamlanan geliştirmeleri içerir. Ayrıca bu sürüm, güncel destek sağlayan desteklenen veritabanlarının, işletim sistemlerinin ve platformların güncellenmiş bir yığınını içerir. Alfresco Content Services 7.0.0 ve sonraki sürümlerdeki tüm düzeltmeler ve yamalar bu sürüme dahildir.

Alfresco'nun sürüme hazırlık testi ekibi, sürüme yükseltme konusunda size güven vermesine yardımcı olmak için regresyon ve yükseltme testi döngülerini başarıyla tamamladı. Alfresco Community Edition 7.4, kodunun çoğunu Alfresco İçerik Hizmetleri ile paylaşıyor ve bu da sürüme önemli işlevsellik katıyor.

Bu Sürümün Hedefleri

Bu sürümün ana hedefi müşterilerin, iş ortaklarının ve deneycilerin Alfresco'nun içerik deposu üzerine kurulu çözümler oluşturmasına olanak sağlamaktır. Alfresco ve Hyland'ın Açık Kaynak konusunda sürekli bir bağlılığı olduğundan, Hyland Topluluk Merkezi hakkındaki geri bildirimlerinize değer veriyoruz.

Öne Çıkanlar

Günlük kitaplığında değişiklik
ACS 7.4'ten itibaren log4jv2, günlük kaydı yetenekleri için kullanılan kitaplık olacaktır. Mevcut günlük yapılandırmanızı sürüm 1'den taşımak için lütfen belgelere bakın. Slf4j soyutlamasına dayalı özel uzantılar oluşturduysanız herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek kalmayacaktır. Bunun yerine log4jv1'e doğrudan bağımlılığınız varsa lütfen bunları güncellemeyi düşünün.
ACS çekirdek Docker Görüntüleri için çoklu mimari desteği
ACS Packaging projesi tarafından üretilen Core ACS Docker Görüntüleri hem AMD64 hem de ARM64 mimarilerinde mevcuttur. Bu özellik temel olarak Apple Silicon işlemcili geliştiricilerin SDK'larla zahmetsizce çalışmasına olanak sağlamaya odaklanmıştır.
Diğer Docker Görüntülerinin (alfresco-search-services ve alfresco-transform-core-aio gibi) yalnızca AMD64 mimarisinde sağlandığını unutmayın. ARM64 için bu Docker Görüntülerini oluşturmanız gerekiyorsa şu ek projeyi kullanabilirsiniz: aborroy/alfresco-dockerx-builder
Depo yapılandırma özelliğinde Repo events2'yi devre dışı bırakma seçeneği
Depo değerinin repo.event2.enabled=false ayarlanması, Alfresco'nun ActiveMQ'ya mesaj göndermesini engeller. Bu özelliği false olarak ayarlarken, ActiveMQ dağıtımı (veya activemq-broker JAR'ın açık WEB-INF/lib klasörüne eklenmesi) gerekli değildir.
Keycloack istemci adaptörü Spring güvenliğiyle değiştirildi
Keycloak ekibinin kullanımdan kaldırılmasının ardından (Keycloak bağdaştırıcılarının kullanımdan kaldırılması - Keycloak), Alfresco İçerik Hizmetleri artık Keycloak istemci bağdaştırıcısını kullanmayacak ve bunun yerine Spring Security'ye güvenecek.
Transform Hizmeti ile iletişimde sıfır güven ilkesi
Alfresco İçerik Hizmetleri ile Alfresco Dönüşüm Hizmeti arasındaki iletişim artık karşılıklı TLS aracılığıyla güvence altına alınabiliyor. Bunun nasıl yapılandırılacağına ilişkin talimatlar belgelerde bulunabilir.
Ayrıca Alfresco SSL Generator aracı, bu yapılandırmayı uygulamak için gerekli tüm anahtar deposu dosyalarını üretecek şekilde geliştirilmiştir.
Ek yapılandırma parametrelerini içeren yeni bir HTTP İstemcisi oluşturuldu.
Kullanım Durumları

İş ortaklarının ve müşterilerin çözüm oluşturmasına olanak tanıyan yeni özellikler sağlayın.
Başlıca ürünlerimizin ve bileşenlerimizin Açık Kaynak sürümünü kullanan müşterilerimize destek olun.
Müşterilerine yönelik özelleştirmeler için açık kaynak geliştirme yapan iş ortaklarını destekleyin.
Müşterileri açık kaynak geliştirme konusunda destekleyin.
İş ortaklarına ve müşterilere önceki sürümlerdeki özelleştirmeleri Alfresco Community Edition 7.4'e taşıma konusunda yardımcı oluyoruz.

Lütfen bu Alfresco Community Edition 7.4 ile ilgili sorunları GitHub Sorunlarını kullanarak veya Alfresco Community Edition için Alfresco Hub'daki tartışma araçlarını kullanarak bildirin.

https://hub.alfresco.com/t5/alfresco-content-services-blog/alfresco-community-edition-7-4-release-notes/bc-p/316382#M3023

Alfresco Topluluk Sürümü 7.4 Sürüm Notları
Mehmet Demirel 12 October, 2023
Share this post
Tags
Archive
Alfresco Community Edition 7.3 Sürüm Notları
Alfresco Community Edition 7.3 Release Notes