Alfresco'nun Delta Dental Müşteri Hikayesi
Alfresco and Delta Dental Customer Story

Kayıtlı Kişilere ve Sağlayıcı Belgelerine Saniyeden Az Erişim Sayesinde Kaliforniya'nın En Büyük Diş Sağlığı Planında Hepsi Gülümsüyor

Pazar Lideri Alfresco ile Büyüyor

Delta Dental of California (DDC), 25 milyondan fazla kayıtlı kişi ve 106.000 diş hekimi konumu ile eyaletin en büyük diş sağlığı planıdır. Ulusal Delta Diş Planları Birliği'nin bir üyesi olan San Francisco merkezli şirket, cepten yapılan maliyetleri sınırlandırarak ve talep sürecini basitleştirerek pazara liderlik ediyor. Kurumsal içerik yönetimi gibi teknolojilere stratejik yatırımlar, DDC’nin dental planlarını uygun maliyetli ve kullanımı kolay hale getirmek için kritik öneme sahiptir.

DDC, ölçeklenebilirliği, esnekliği ve kolay yükseltmeleri nedeniyle IBM FileNet yerine modern, açık platformu seçerek Alfresco İçerik Hizmetlerini ilk kez 2014 yılında benimsedi. Üç yıl sonra, DDC Alfresco'yu talep işleme dahil olmak üzere çok sayıda kritik iş sürecine entegre etti; grup satışları, sigortalama ve kayıtlı kişilere katılım; ve sağlayıcı kimlik bilgileri ve ilk katılım.

Uygulama Müdürü ve Mimarı Mahesh Kadarkarai, "Alfresco, kayıtlı kişiler, diş hekimleri ve dahili iş uygulamaları için belgeleri yönetmek için DDC için kritik bir uygulamadır" diyor.


Günlük 132.000 Belge Eklendi

Sigorta, özellikle hasar işleme söz konusu olduğunda, yüksek hacimli, belge yoğun bir iştir. 2016 yılında DDC, 29,4 milyon hak talebini işleme koydu ve 36 milyon taleple ilgili belge üretti - bunların tümü Alfresco İçerik Hizmetleri tarafından alınıp yönetiliyor. DDC’nin 6 TB kurumsal deposu 318 milyon belge içerir - hafta içi her gün başka bir 132.000 belge yüklenir.

DDC, hem hastalar hem de sağlayıcılar için talep deneyimini iyileştirmek için Alfresco İçerik Hizmetlerini kullanır. Alfresco, DDC'nin Enrollee Portalı ile entegre edilmiştir, böylece hastalar bir masaüstü veya mobil cihazdan avantajların açıklamalarına (EOB) ve diğer talep bilgilerine kolayca bakabilir. DDC’nin Sağlayıcı Portalı ile entegrasyon, dişhekimlerinin daha hızlı yargılama ve ödeme için çevrimiçi olarak taleplerini ve dijital ekleri göndermelerine olanak tanır.

DDC, hızlı, hızlı yanıt veren destek ve daha kısa çağrı süreleri sağlamak için Alfresco'yu iletişim merkezi uygulamasına da bağladı. Müşteri hizmetleri temsilcileri, hastalar ve sağlayıcılarla telefonda iken belgeleri hızlı bir şekilde alabilecekleri Alfresco Share'e erişmek için bir bağlantıya tıklarlar.


İkinci Yanıt Süresi

DDC’nin talepkar, yüksek hacimli ortamında geniş ölçekte performans zorunludur. "Bizim için ilk kriter performanstır," diyor Kadarkarai ve "Alfresco ile başardık." İlk uygulamalarda DDC, performans testleri ve ayarlamalar yapmak için Alfresco ekibiyle yakın bir şekilde çalıştı. DDC’nin iş destek hizmetleri müdürüne göre artık "Alfresco, müşteri isteklerine hızlı bir şekilde yanıt vermemize olanak tanıyan bir saniyeden kısa yanıt süresi sağlıyor". "Alfresco ile genel deneyimimiz olumlu oldu."

DDC, ilgili belgelerin alınmasını hızlandırmak için Alfresco’nun güçlü meta veri desteği, indeksleme ve Solr arama hizmetlerinden yararlanır. İletişim merkezinde, Alfresco'nun son derece ayrıntılı arama yetenekleri, temsilcilerin belge kategorisine, belge türüne, hesap numarasına, müşteri adına, posta koduna, tarih aralığına ve çek numarasına göre arama yapmasına olanak tanır. İşletme destek hizmetleri müdürü, "Arama sonucunu, büyük dişhekimliği muayenehanelerine yardımcı olurken yardımcı olacak miktara göre daha da hassaslaştırabiliriz" diyor.


Salesforce ile entegrasyon

DDC, Alfresco İçerik Hizmetlerini diğer iş uygulamalarıyla birleştiren çözümler oluşturarak çok sayıda içerik açısından zengin süreci modernize etti. Kadarkarai, "Alfresco'nun diğer sistemlerle entegre olabilmesi bizim için çok önemli" diyor. Ekibi, çözüm geliştirmeyi hızlandırmak ve belgeleri insanların her gün kullandığı uygulamaların içinden erişilebilir hale getirmek için platformun CMIS REST API'sinden yararlandı.

Örneğin, "Prospect-to-Registerlee" dönüşüm projesinin bir parçası olarak DDC, Alfresco Content Services'i bulut tabanlı satış otomasyonu çözümü olan Salesforce ile entegre etti. Özel olarak oluşturulmuş yerleşik bir iç çerçeve, Grup Satış ekibinin Salesforce'tan ayrılmadan belgeleri bulmasına, görüntülemesine, paylaşmasına ve yüklemesine olanak tanır. Belge entegrasyonu, Hesaplar ve Fırsatlar nesne düzeyindedir. (Kadarkarai, Salesforce için yeni Alfresco İçerik Bağlayıcısının bir değerlendirmesinin yapılacaklar listesinde olduğunu söylüyor.)


İçerik ve Süreci Entegre Etmek

DDC ayrıca, grup sigortalama ve işe almanın yanı sıra sağlayıcı kimlik bilgileri ve onboarding iş akışlarını dönüştürmek için Alfresco İçerik Hizmetlerini mevcut BPM ve vaka yönetimi platformuyla entegre etti. Kadarkarai, "Pega ile sorunsuz bir entegrasyon yaptık" diyor. Pega arayüzünde belge arama için bir pencere var, "ama perde arkasında gerçekten Alfresco var."

DDC, içerik ve süreci entegre ederek yeni ticari hesapları ve dişhekimliği muayenehanelerini onaylamak ve devreye almak için gereken süreyi azaltabilir - sağlayıcı işe alma maliyetlerinin beş yılda% 50 arttığını gören bir şirket için büyük bir avantaj. Aynı bilgiler için tekrarlanan talepleri ortadan kaldıran, satış, sigorta, kayıt, faturalama, finans vb. Gibi kullanıcı grupları arasında belge paylaşmak da daha kolaydır.


Ufukta Daha Fazla Kullanım Durumu

DDC, Alfresco ile üç yıllık başarılı bir yolculuğa çıktı. İleriye baktığımızda, belge taşıma ve Alfresco İçerik Hizmetleri ile entegrasyon için daha birçok fırsat görüyor. Yol haritasındaki projeler, Alfresco'nun DDC'nin Bireysel iş kolunda uygulanmasını ve Alfresco'yu Oracle E-Business Suite ile entegre etmeyi (ve daha fazla operasyonel verimlilik için NFS'ye bağlı dosya sisteminden geçişi) içerir.

Kadarkarai'ye göre müşterileri bu yüzden mutlu.

ve "Artık bizim için Alfresco'dan başka bir şey düşünemiyorum" dedi.

Siz de,

Klinik döküman yönetimi için

Klinik belge yönetimi için

Hastane doküman yönetimi için

Alfresco İçerik Hizmetleri Yönetim Sistemi'ni seçebilirsiniz.

Alfresco'nun Delta Dental Müşteri Hikayesi
Mehmet Demirel 10 December, 2020
Share this post
Archive
Alfresco Aspects Nedir?
Alfresco Aspects Nedir?