Alfresco'nun Capio St Göran Hastanesi Müşteri Hikayesi
Alfresco, Capio St Goran'da Kritik Bakım için Belge Yönetimini ve İşbirliğini Kolaylaştırıyor

Alfresco'nun Capio St Göran Hastanesi Müşteri Hikayesi

Sonuçlar

Daha iyi organizasyon ve sürüm kontrolü ile 1.700'den fazla kullanıcının 5.000 belgeye erişmesini sağladı

Kuruluşun intraneti ile tam entegrasyona sahip sezgisel bir belge deposu sağladı

Ortadan Kaldırıldı Uzman personel eğitimine duyulan ihtiyaç ortadan kaldırıldı; kullanıcılar sadece bir belge şablonu seçer ve gerisini Alfresco halleder

Tüm prosedürel belgelerin güvenliğinin ve kaynağının artık güvence altına alındığı bir yapı sağlandı;

Kullanıcıların belgelerin yalnızca en son ve en güncel sürümüne erişmesine olanak sağladı ve önemli bilgileri daha hızlı bulmak için kapsamlı arama yetenekleri sağladı

Zorluklar

Her yıl 70.000 acil hastayı tedavi eden yaklaşık 1.700 çalışanıyla Capio St Göran, İsveç'in en büyük acil hastanelerinden biridir. 1994 yılında kurulan hastane, İsveç'teki ilk özel hastanedir ve bugün 31 uzman disiplinde hizmet vermektedir. 2000 yılından bu yana, Stockholm'ün merkezinde bulunan hastane, Avrupa'nın en büyük özel sağlık hizmeti sağlayıcılarından biri olan Capio AB'nin bir parçasıdır.

Acil bir hastane, doğru bilgiye hızlı erişimin yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına gelebileceği yüksek basınçlı bir ortamdır. Personel baskı altındayken, güncel klinik bilgilere erişim yeteneği operasyonel bir zorunluluktur.

Capio St Göran'daki klinisyenler, hemşirelik ve destek personeli, sundukları bakım ve tedavinin en son en iyi uygulama standartlarını karşıladığından emin olmak için ayrıntılı prosedürel belgelere güvenir. Hastanenin belgeleri, EKG'nin nasıl yapılacağından, ilaç siparişi vermeye ve işlemeye veya belirli tedavilerin uygulanmasına kadar çok çeşitli eylemleri kapsar.

Hastane, görevdeki belge paylaşım sisteminin, personelin hastalara yardım etme gibi merkezi göreve odaklanma yeteneğini engellediğini tespit etmişti. İntranetlerinde paylaşılan klasörler aracılığıyla erişildiğinde, bir belgenin en son sürümünün kaydedilmesini sağlayacak hiçbir yapı yoktu. Bu, çalışanların farkında olmadan farklı veya eski belge sürümlerini kullanma riski yarattı - personelin bilgileri yerel bir sürücüye kaydetmesi ve sonuç olarak güncel olmayan belgeleri meslektaşlarına dağıtması durumunda daha da karmaşık hale gelen bir durum.

Capio St Göran Hastanesi Proje Müdürü Marie Carisson, "Bizimki gibi bir çalışma ortamında, tüm bilgilerin doğru olması ve yalnızca güncel belgelerin kullanılması çok önemlidir," diye açıklıyor.

İsveç'teki en yenilikçi acil tedavi merkezlerinden biri olan hastane, klinik ekiplerinin güvenliğini ve performansını en üst düzeye çıkarmak için belge yönetimi yeteneklerini canlandırmak istedi. Aşağıdakileri yapmasını sağlayacak bir çözüme ihtiyacı vardı:

Prosedürel belgeleri geliştirmek için klinik uzmanlıklar, disiplinler ve bakım yolu paydaşları arasında yapılandırılmış ve işbirliğine dayalı çalışmayı kolaylaştırın

Odağı temel sorumluluklarından potansiyel olarak uzaklaştırabilecek zaman alıcı eğitim yükü olmadan herkesin sistemi kullanabilmesini sağlayın

Bölümler arası ekipler tarafından üretilen belgelerin kalitesini denetleyebilecek belge sahiplerini belirleyin

Personelin en son kılavuzları hızlı bir şekilde bulmasına ve kullanmasına olanak tanıyan yapılandırılmış arama yeteneklerini tanıtın.

Çözüm

Capio St Göran, Alfresco üzerine kurulu bir belge yönetimi çözümünü iki temel nedenden dolayı uygulamaya karar verdi. İlk olarak Alfresco, hastane için geliştirilmekte olan yeni bir intranet ile benzersiz entegrasyon sundu. EpiServer CMS'yi temel alan Alfresco, REST Hizmetleri kullanılarak entegre edildi ve böylesine çeşitlendirilmiş bir son kullanıcı grubu için gerekli olan kullanım basitliğini sunacaktı. Son olarak, açık kaynaklı bir çözüm olarak Alfresco, hastaneye, tam ihtiyaçlarını karşılayan özel bir belge yönetim sistemi oluşturmak için düşük maliyetli bir geliştirme rotası sağladı.

Marie, "Alfresco’nun sorunsuz entegrasyon niteliklerinin diğer, daha drenaj borusu çözümlerinden daha üstün olduğunu düşündük," diyor. Ayrıca fiyat modeli de önemliydi. Açık kaynak ile yalnızca geliştirmek istedikleriniz ve destek maliyetleri için ödeme yaparsınız. Bir şirket bazen milyonlar harcayabilir ve yine de tam olarak istediğini elde edemez. "

Alfresco'nun tanıtımı, yeni intranetin gelişmesiyle paralel olarak gerçekleşti.

Doküman yönetim sisteminin entegrasyonu ve geliştirilmesi Alfresco’nun ortağı Redpill Linpro tarafından gerçekleştirildi. Kullanıcılar artık yeni bir belge oluşturmak için intranetteki bir düğmeyi tıklamanız yeterli. Yardım, önceden tasarlanmış şablonlar şeklinde mevcuttur ve tüm yaşam döngüleri boyunca belgelerin güvenliğini sağlamak için yapılandırılmış bir süreç mevcuttur.

Bir yıldan uzun süredir kullanımda olan sistemin sezgisel görünümü ve hissi, kuruluştaki tüm kullanıcıların belgeleri kolaylıkla oluşturabileceği, işbirliği yapabileceği veya arayabileceği anlamına geldi.

Marie, "Artık kullanımı kolay ve bilgi akışının otomatik olarak yönetildiği bir sistemimiz var" diye onaylıyor. "Kuruluşta yanlış bilgilerin yayılma riski önemli ölçüde azaltıldı ve çalışanlara özel kullanıcı eğitimi sağlamak için zaman ayırma ihtiyacını ortadan kaldırdık."

Siz de,

hastane döküman yönetim sistemi için

hastane belge yönetim sistemi için

hastane döküman yönetimi için

hastane belge yönetimi için

Alfresco İçerik Hizmetleri Yönetim Sistemi'ni seçebilirsiniz.

Alfresco'nun Capio St Göran Hastanesi Müşteri Hikayesi
Mehmet Demirel 11 December, 2020
Share this post
Archive
Suez Eau France, 100 Milyon Müşteri Faturasını Yönetmek İçin Alfresco'yu Seçti
Suez Eau France, 100 Milyon Müşteri Faturasını Yönetmek İçin Alfresco'yu Seçti