Alfresco'da APS Eylemini Yapılandırma
ACS'de yeni bir belge eklendiğinde otomatik olarak bir APS Sürecini başlatma

APS Eylemini Yapılandırma

Bu bölümde APS Eyleminin nasıl kurulacağı ve yapılandırılacağı açıklanmaktadır. APS Eylemi, Klasör Kuralları mekanizmasına ek bir Süreç Başlat eylemi yükleyen isteğe bağlı bir Alfresco İçerik Hizmetleri uzantısıdır. Bu, hem Alfresco İçerik Hizmetlerini hem de Süreç Hizmetlerini kullanan kullanıcıların, bir İçerik Hizmetleri klasörüne yeni bir belge eklendiğinde otomatik olarak bir APS Sürecini başlatmasına olanak tanır. Eylemin çalışması için her iki sistem de kurulu olmalıdır.

Eylemin nasıl kullanılacağına ilişkin daha fazla ayrıntı için, Kural eylemlerine bakın.

APS Eylemini kurmak için, LDAP kullanıcı veritabanınızı İçerik Hizmetleri ve İşlem Hizmetleri arasında ortak kullanım için yapılandırmanız gerekir. Halihazırda bir kurulumunuz yoksa, her iki sistemin de kullanıcı veritabanlarını tek bir LDAP sunucusuna senkronize etmesine izin verdiği için devam etmeden önce bunu yapmanız gerekecektir. Kullanıcıları aynı LDAP kullanıcı veritabanıyla senkronize etmezseniz, APS Eylemi çalışmayacaktır.

İçerik Hizmetleri ve Süreç Hizmetleri ile kullanmak üzere bir LDAP kullanıcı veritabanının nasıl yapılandırılacağı hakkında bilgi için sırasıyla LDAP'yi Yapılandırma ve LDAP ayarlarını yapılandırma bölümüne bakın.

APS Eylemini kurmak için gerekli tüm adımların bir özeti:

  • Süreç Hizmetleri inceleme süreçlerini etkinleştirme.

  • Depoyu Process Services'e ekleme.

  • APS Action AMP'yi yükleyin.

  • ACS'de APS Eylemini Yapılandırma.


Alfresco'da APS Eylemini Yapılandırma
Mehmet Demirel 30 November, 2020
Share this post
Archive
Güvenli içerik ve süreç yönetimi çözümü
Alfresco ve Activiti 7