Alfresco Content Services hakkında sorular
Sıçka Sorulan Sorular

Alfresco Content Services hakkında sorular

Son ürün sürümü web seminerimiz Alfresco İçerik Hizmetleri'nde yaptığımız yeni geliştirmeleri sergiledi. Yeni Dijital Çalışma Alanı arayüzünden; Amazon Glacier kullanarak düşük maliyetli uzun süreli depolama ile AWS'den en iyi şekilde yararlanma; Amazon EKS aracılığıyla kapsayıcı dağıtım için, web semineri yeniliklerin neler olduğunu ve canlı demoları açıkladı.

Oturum sırasında birçok harika soru vardı, ancak hepsini cevaplamak için zamanımız yoktu. Bu nedenle, sorularınızı doğrudan cevaplamak için bir Soru-Cevap oluşturduk. Bu yayını daha fazla soru / cevap ve sürekli olarak AWS Glacier ve Amazon EKS desteği gibi diğer yeni ürün geliştirmeleri hakkında bilgi ile güncelleyeceğiz.

Lütfen bu yazının yorumlar bölümüne başka sorular ekleyin, biz de bunları en kısa sürede cevaplayalım.

Alfresco ECM: Ürün Soru ve Cevapları

Alfresco Dijital Çalışma Alanı ve Alfresco Uygulama Geliştirme Çerçevesi (ADF) Örnek İçerik Uygulaması arasındaki farkı vurgulayabilir misiniz?

Alfresco Dijital Çalışma Alanı uygulaması Alfresco'nun destek mühendisleri tarafından tamamen desteklenecektir. Örnek İçerik Uygulaması Alfresco Dijital Çalışma Alanı oluşturmak için temel oldu. Gelecekte Alfresco, ADF uzantı çerçevesini kullanarak yalnızca kurumsal yetenekler yaratacaktır. Bunlar Alfresco Dijital Çalışma Alanında derlenecek ve sunduğumuz yayınlara dahil edilecektir.

Yeni kullanıcı arayüzü erişilebilirlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuş mu?

Evet, renk kontrastları etrafında erişilebilirlik ve genel kullanılabilirlik bu uygulamanın önemli bir yönüdür. 2019 yılında bir VPAT yayınlamak için tam bir inceleme yapılacaktır.

Kullanıcı arayüzü için bir React uygulaması başlatma hakkında daha fazla bilgi paylaşabilir misiniz?

Alfresco JS-API'nin üstünde kendi Javascript tabanlı çözümünüzü oluşturmaya başlayabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıda, Alfresco JavaScript uygulamanızı sıfırdan nasıl oluşturacağınızı açıklayan bir eğitici bulabilirsiniz.

Alfresco Uygulama Geliştirme Çerçevesi'ni (ADF) kullanmanızı tavsiye ederiz. ADF aracılığıyla, Alfresco iş mantığı ile halihazırda ilgilenilen çok sayıda bileşen sağlıyoruz; oysa React ile gitmek zaman alıcı olacaktır çünkü sıfırdan başlayacaksınız.

Yeni kullanıma hazır ön uç, NodeJS sunucusundan kullanıcı tarayıcısına sunuluyor mu?

Uygulama Alfresco ADF ile ve bu nedenle% 100 istemci tarafı Angular ile oluşturulur. Uygulamayı çalıştırmak için basit bir web sunucusu gerekir. Örneğin, bir AWS S3 depolama kovasına bile yerleştirilebilen NGINX.

Alfresco Share hala 6.1'de hazır olarak geliyor mu?

Evet, Alfresco Share Dağıtım Docker Dosyası ve Dümen Grafikleri aracılığıyla Alfresco Content Services 6.1 ile birlikte gönderilir.

Mevcut bir şirket içi örneği yükseltirken, Paylaşım görünümleri otomatik olarak Alfresco Dijital Çalışma Alanına dönüştürülecek mi?

Hayır, teknolojiler çok farklı ve Alfresco Share görünümlerini ADF'ye dönüştürmek mümkün değil.

Belgeleri Dijital Çalışma Alanından düzenlemek, Çevrimiçi Düzenle'yi veya Paylaşım'dan Düzenle işlevini kullanabileceğiniz gibi düzenlemek mümkün müdür?

Çevrimiçi Düzenleme (AOS aracılığıyla) ve Çevrimdışı Düzenle, 2019'da uygulamanın gelecekteki sürümlerinde geliştirilmek üzere planlanmıştır.

Demodan, işbirliği amacıyla bir dosyayı paylaşabileceğimizi gördük. Harici kullanıcılarla (e-posta / telefon yoluyla) işbirliği için klasör paylaşma planınız var mı?

Geçerli yol haritası klasör paylaşımını içermez, ancak Loftux Sharebox gibi ortak ürünler Alfresco İçerik Hizmetleri için harici klasör paylaşım özellikleri sağlar.

Güvenlik modeli Paylaş ve Alfresco Dijital Çalışma Alanı arasında değişiyor mu?

Hayır, bu uygulama Genel REST API'leri üzerine kuruludur ve depoda önceden ayarlanmış tüm güvenlik / izinlere uyar.

Süreçle ilgili bileşenleri (APS) Çalışma Alanı uygulamasına tanıtmayı veya APS'nin üzerine başka bir ADF tabanlı uygulama sunmayı planlıyor musunuz?

Alfresco Process Services müşterileri için Müşteri Destek Portalı'ndan edinilebilen ADF tabanlı bir uygulama vardır. 2019'da Alfresco Dijital Çalışma Alanı için bir APS uzantısı üzerinde çalışılacak olan şeyler de incelenecek ve rehberlik ve erken geri bildirim sağlamak için bazı müşterileri işe alacağız. Eğer ilgileniyorsanız lütfen iletişime geçin!

Lütfen sorularınızı sormaya devam edin; ürün uzmanlarımız sorularınızı en kısa sürede burada ele alacaktır.

Alfresco Content Services hakkında sorular
Mehmet Demirel (SELENSOFT) 20 February, 2020
Share this post
Archive
Alfresco, Kayıtları Keşfetme, Yönetme ve Tutma Çabalarını Azaltmak için Güçlü, Yeni Bilgi Yönetimi Sunuyor
Nerede yaşarlarsa yaşasınlar!