Alfresco ADF Nedir?
Alfresco ADF (Uygulama Geliştirme Çerçevesi), mevcut Alfresco hizmetlerine kendi özel ön ucunuzu eklemenizi sağlar

ADF Nedir? Alfresco'nun Uygulama Geliştirme Çerçevesi (ADF), mevcut Alfresco hizmetlerine kendi özel ön ucunuzu eklemenizi sağlar.

ADF, Angular web uygulama çerçevesine dayalı bir dizi özel TypeScript sınıfıdır. En önemli sınıflar, etkileşimli UI özelliklerini uygulayan bileşenlerdir. Bileşenler ve diğer sınıflar, Alfresco'nun ana arka uç ürünleri olan İçerik ve Süreç Hizmetlerindeki bilgilere erişir. Kendi özel web uygulamanızı tam olarak ihtiyacınız olan stil, marka ve özelliklerle üretmek için bu sınıfları birleştirebilirsiniz.

Bunun yararlı olabileceği bazı örnekler şunlardır:

İşletmenizde sıklıkla ortaya çıkan görevlere dayalı işlevselliğe sahip özellik tabanlı uygulamalar.

Belirli kullanıcı türlerinin, işletmedeki rolleri için özel olarak tasarlanmış kendi özellik kümelerine sahip olduğu rol tabanlı uygulamalar.

Alfresco hizmetlerinin aynı uygulamadaki diğer tedarikçilerin hizmetleriyle entegre edildiği Mashup'lar.

ADF'ye başlarken

İlk ADF uygulamanızı oluşturma eğitimimizde ADF'yi ve ön koşullarını yüklemek için tüm talimatları bulabilirsiniz. Ortamı ve iskele uygulamasını kurduğunuzda, diğer öğreticiler arka uç hizmetlerine nasıl bağlanacağınızı ve uygulamanıza özel özellikler nasıl ekleyeceğinizi açıklar. Bileşen özellikleri hakkında bilgi edinmek için bileşen referans sayfalarını ve belirli görevler ve konuları derinlemesine öğrenmek için kullanıcı kılavuzunu kullanın.

Alfresco ADF Nedir?
Mehmet Demirel 15 November, 2020
Share this post
Archive
Alfresco Uygulama Geliştirme Çerçevesi (ADF)
ADF