Kubernetes Lens Nedir
Lens'e Genel Bakış

Lens'e Genel Bakış

Lens, piyasadaki en güçlü Kubernetes IDE'sidir. Bağımsız bir uygulamadır ve macOS, Windows ve Linux'ta mevcuttur. Lens kullanmanın faydalarından bazıları şunlardır:

Kümelerinizin doğru şekilde kurulduğuna ve yapılandırıldığına dair güven.

Daha fazla görünürlük, gerçek zamanlı istatistikler, günlük akışları ve uygulamalı sorun giderme yetenekleri.

Kümelerinizle hızlı ve kolay bir şekilde çalışabilme, üretkenliği ve iş hızını kökten artırma yeteneği.

Lens'i çalışırken görmek için bu tanıtım videosunu izleyin:

Screenshot

Helm Grafiklerini Kullanma

Lens'in Helm ile entegrasyonu vardır, bu da Uygulamalar bölümünde Helm grafiklerini ve sürümlerini kurmayı ve yönetmeyi kolaylaştırır.


Helm Grafikleri

Helm Reporistories Yönetimi

Kullanılmış Helm depolarını Tercihlerde yapılandırmak mümkündür. Lens uygulaması, mevcut Helm depolarını Artifact HUB'dan alır ve başka depo yapılandırılmamışsa varsayılan olarak otomatik olarak bitnami deposu ekler. Eklemek için başka depolara ihtiyaç duyulursa, bunlar komut satırı aracılığıyla manuel olarak eklenebilir. Not! Yapılandırılmış Helm depoları, kullanıcının bilgisayarına global olarak eklenir, böylece diğer işlemler de bunları görebilir.


Bir Helm Charts Kurmak

Lens, Uygulamalar bölümünde yapılandırılmış Helm depolarındaki tüm grafikleri listeleyecektir. Bir grafik yüklemek için, bir grafik seçmeniz ve "Yükle" düğmesini tıklamanız gerekir. Lens, bir grafik sürümü seçebileceğiniz, ad alanını hedefleyebileceğiniz ve isteğe bağlı olarak sürüm için bir ad verebileceğiniz ve sürüm için değerleri yapılandırabileceğiniz düzenleyicide grafiği açar. Son olarak, "Yükle" düğmesine tıklandığında, Lens grafiği kümeye yerleştirir.


Helm Release Güncelleme

Bir Helm sürümünü güncellemek için sürüm ayrıntılarını açabilir ve sürüm değerlerini değiştirebilir ve "Kaydet" düğmesini tıklayabilirsiniz. Sürümü yükseltmek veya düşürmek için, sürüm ayrıntılarında "Yükselt" düğmesini tıklayın. Sürüm düzenleyicide yeni bir grafik sürümü seçebilir ve gerekirse yayın değerlerini düzenleyebilir ve ardından "Yükselt" veya "Yükselt ve Kapat" düğmesini tıklayabilirsiniz.


Bir Helm Release'i Silme

Mevcut Helm sürümünü silmek için sürüm ayrıntılarını açın ve panelin üst kısmındaki çöp kutusu simgesine tıklayın. Silme, Helm sürümü tarafından oluşturulan tüm Kubernetes kaynaklarını kaldırır. Not! Sürüm herhangi bir kalıcı cilt içeriyorsa, bunların manuel olarak kaldırılması gerekir!


UNIBRAVO.COM 22 January, 2021
Share this post
Tags
Archive
Activiti Bulut Uygulama Hizmeti
Activiti Cloud Application Service