Activiti Nedir?

Activiti nedir?

Activiti, açık kaynaklı, bağımsız bir iş akışı motorudur. Tek ihtiyacı olan Java. Servlet konteynerinde çalışabilir veya herhangi bir Java uygulamasına gömülebilir. Activiti motoru, konuşlandırılmış süreçlerin yönetilmesinden, süreçlerin başlatılmasından ve yürütülmesinden, işlem durumunun ve meta verilerin ilişkisel bir veritabanında kalmasının ve görev atamasının ve görev listelerinin izlenmesinden sorumludur.

Activiti, kendi bağımsız açık kaynak projesidir. Sadece projenin kurucuları ve geliştirme ekibinin diğer birkaç üyesi Alfresco tarafından istihdam ediliyor. Activiti, iş akışı gereksinimleri olan herhangi bir uygulamaya yerleştirilmek üzere oluşturulmuştur. Harika olan şey, onu Alfresco ile entegre etme işinin sizin için halihazırda yapılmış olmasıdır.Activiti, gerçek dünyanın proses otomasyonu ihtiyaçlarını destekleyen önde gelen hafif, java merkezli açık kaynaklı BPMN motorudur.

Kurumsal içerik yönetimi için açık bir platform olan Alfresco ECM, sektörün Alfresco ile entegre edilen Activiti İş Süreçleri Yönetimi (BPM) iş akışı motorunun ön izlemesini aşağıdaki videoda görebilirsiniz. Endüstri standardı BPMN 2.0 ile tam uyumlu olan Activiti entegrasyonu, geliştiricilere Alfresco ile diğer iş uygulamaları arasındaki süreç akışları için daha fazla esneklik ve entegrasyon yetenekleri sağlayarak Alfresco'nun iş akışı özelliklerini genişletiyor. Entegrasyon, Alfresco Community sürüm 3.4.e'ye yapılan bir güncellemeyle sunuluyor ve hemen indirilebilir.

Alfresco Activiti v1.0 Demonstration

 
 

Activiti Nedir?
Mehmet Demirel (SELENSOFT) 10 November, 2020
Share this post
Archive
Activiti BPM Nedir?
Java tabanlı, Açık kaynak kodlu bir BPM