Activiti Cloud 7 Sorular
Activiti 7 Cloud Anlama Çabaları: Sorular ve Cevaplar

Burada Activiti Cloud ile ilgili anlama çabalarını bulacaksınız.

Soru:

Activiti'de tamamen yeniyim. Activiti 7'nin başlangıç ​​kılavuzunu ve geliştirici kılavuzunu okudum. Bulut örnek uygulaması ve Bulut Modelleyici başarıyla başlatıldı.

Ancak bir bulut çalışma zamanı paketini nasıl oluşturacağımı bilmiyorum, referans için herhangi bir başlangıç ​​veya örnek var mı?

Anladığım kadarıyla, tüm süreç modelleyiciyi rb'ye koymam ve gerekli değişiklikleri yapmam ve sonra onu paketleyip çalıştırmam gerekiyor. Ama bunu yapmaya nasıl başlayabilirim?

Cevap:

bunu örnek olarak kullanabilirsin:

https://github.com/Activiti/activiti-cloud-application/tree/develop/example-runtime-bundle

burada bulunan işlem tanımlarını sizinkiyle değiştirebilirsiniz:

you can replace the process definitions that are here by yours https://github.com/Activiti/activiti-cloud-application/tree/develop/example-runtime-bundle/src/main/resources/processes

Merhaba Topluluk,

Aktivite 5'i uzun süre kullanıyoruz ve şimdi Activiti 7'ye geçmeye karar verdik. Birkaç karmaşık sürecimiz var. Şimdi modülleri ve fonksiyonları deniyor ve karşılaştırıyoruz. Activiti belgelerinde sunulan eclipse eklentisini kullanıyoruz.

Modelleyiciyi denediğimizde farklılıklar bulduk:

S1: Eclipse kullanıcı arayüzünde, Eşzamansız ve Özel'i ayarlamak için özellikler vardır. Yeni kullanıcı arayüzünde ayarlamanın karşılığı hangileridir?

S2: Formlar ve özellikler: modelleyici, form özelliği için özellik düzenleyicisini içerecek mi? Bunu tüm kullanıcı görevlerinde aktif olarak kullanıyoruz ve Eclipsede bunları tutulma düzenleyicisinden düzenleyebiliriz.

S3: Görev Dinleyicileri (başlangıç, bitiş) modelleyicide düzenlenebilir mi (Eclipsede olduğu gibi). Dinleyicileri görevler için aktif olarak kullanıyoruz.

Anladığım kadarıyla amacınız onları çalışma zamanı hatasından ayırmak. Ama o zaman bu görev olaylarını nasıl yönetebiliriz?

S4: Görev türlerini komut dosyası, manuel görev olarak değiştirmeye çalıştık, ancak nasıl yapılacağını bulamadık.

S5: Etkinlik 7.1 RC ve GA sürümüne ilişkin bir yol haritanız veya planınız var mı?

Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.


UNIBRAVO.COM 2 February, 2021
Share this post
Tags
Archive
Activiti Cloud Full Example Kurulumu
Docker Kubernetes Lens ve Helm Charts ile Activiti Cloud Full Example Kurulumu