Bir kit , önce monte edilmeden veya karıştırılmadan teslim edilen bir takım bileşenlerdir. Kitleri, Odoo’da malzeme faturaları kullanılarak açıklanmaktadır . Kit ürününün stokunun nasıl yönetileceğine bağlı olarak kitleri yapılandırmanın iki temel yolu vardır. Her iki durumda da, Envanter ve Üretim uygulamaları yüklü olmalıdır.

Bileşen Ürünlerinin Stokunu Yönetin

Setleri sipariş verildiği gibi monte etmek isterseniz, sadece takım bileşenlerini yönetirseniz, üretim adımınız olmadan bir Kit BoM kullanacaksınız.

Bir Kit BoM kullanan bir ürün, bir teklif ve satış siparişinde tek bir satır öğesi olarak görünür, ancak kitin her bir bileşeni için bir satır öğesine sahip bir teslim emri oluşturacaktır. Aşağıdaki örneklerde soldaki resim, “Özel Bilgisayar Kiti” kiti için bir satış siparişi gösterirken, sağdaki resim ilgili teslimat emrini göstermektedir.

Image0image1

Yapılandırma

Gönderen Ürünler Başka ürün, ardından üst düzey veya kit ürün oluşturmak gibi Envanteri veya İmalat uygulamasında biriyle menüsünde, her bir bileşen ürün oluşturmak. Kit ürününün yalnızca imalat seti yolu olmalıdır . Kit ürün stokunu takip edemediğiniz için Ürün Türü Sarf Malzemesine ayarlanmalıdır . Bir kit ürünü satın alınamadığı için SatınAlınabilir onaylanmamış olmalıdır.

Kit ürünündeki diğer tüm parametreler tercihinize göre değiştirilebilir. Bileşen ürünler özel bir yapılandırma gerektirmez.

Ürünler yapılandırıldıktan sonra kit ürünü için bir malzeme listesi oluşturun. Her bileşeni ve miktarını ekleyin. BoM Tipini Seçin Bu ürünü bir dizi bileşen halinde göndeririz . Diğer tüm seçenekler varsayılan değerleriyle bırakılabilir.

Kit Ürünü ve Bileşen Ürün Stokunu Yönetin

Üst düzey kit ürün stokunu yönetmek isterseniz, bir Kit BoM yerine bir üretim aşamasına sahip standart bir BoM kullanacaksınız. Takımları bir araya getirmek için standart bir BoM kullanırken, bir imalat siparişi yaratılır. Kitin ürünü stokunuzda görünmeden önce imalat siparişinin tamamlanmış olarak kaydettirilmesi gerekir.

Yapılandırma

Kit ürününde, imalat yolunu seçin . Ayrıca , bir satış siparişi teyit edildiğinde bir imalat siparişi yaratacak Sipariş Yap’ıda seçebilirsiniz . Stok yönetimini etkinleştirmek için Stoklanabilir Ürünürünü seçin .

Malzeme listesini oluştururken, bu ürünü BoM Tipi İmalat’ı seçin . Kitin montajı, paketleme işlemi yerine bir imalat siparişiyle açıklanacaktır.