Açık Kaynak Kodlu B2B Online Sipariş Otomasyonu

Firmalar arası iş yapmak anlamına gelen B2B, sipariş ve satış süreçlerini otomatik ve sistemli olarak online satış, sipariş, fatura ve stok gibi modüllerin entegre ve güvenilir şekilde çalışmasını sağlayan sistemdir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan B2B harcamaları gün geçtikçe artıyor. Yapılan araştırmalar sonucu B2B’nin Pazar payının daha büyük olmasının sebepleri arasında firmaların, son kullanıcılardan çok daha büyük oranlarda ürün satın alması gösteriliyor. Buna Rağmen neden B2BB2C kadar yaygın değil ve bu anlamda satışlar nasıl daha çok artar bir bakalım?

 

Müşterilerle Birebir İletişime Geçin..!

B2B müşterileriniz olan firmalarla birebir iletişim sağlayarak, onların gereksinimlerini anlayıp tespit etmeniz büyük ölçüde önemli. Gereksinimlerine yönelik; tam zamanında teslimat, ödeme pratikliği ve ulaşım, farklı ürünler gibi konularda yardımcı ve destek olmanız uzun vadede bir iş birlikteliğinin başlangıcını oluşturur.

 

Avantajları

Bayiler siparişlerini, görerek ve kıyaslayarak veriyorlar, faks, telefon veya e-maille siparişte olduğu gibi hatalı sipariş ihtimali yok. Üstelik siparişler Odoo B2B sistemine otomatik olarak işleniyor ve faturalanmak üzere hazır.

Sipariş vermenin basitliğin yanında, bayiler siparişlerinin alındığını onaylamak için ilgili dağıtıcıyı telefonla arayıp onay almalarına gerek kalmıyor, zira B2B sisteminizde siparişlerinin durumunu izleyebiliyorlar.

Bayinin verdiği sipariş ile hatalı sevkiyat yapılması önleniyor.

Sipariş kolaylığı, durumlarının izlenmesi, sevkiyatın zamanında yapılması bayi memnuniyetini arttırıyor.

Stok, sipariş ve sevkiyat planlamaya yönelik veri bütünlüğü sağlanıyor,

Siparişten teslimata tüm süreçlerdeki otomasyon çok daha yüksek hızda ve doğru olarak yapılabiliyor, süreçlere müdahaledeki insan faktörü minimize ediliyor, toplamda zaman kazanılıyor, maliyet azalıyor.

Bayiler ile iletişim için sürekli güncel bir platform.