AVRUPA’NIN EN BÜYÜK SAĞLIK PERAKENDİCİSİ 640 MAĞAZASINDA OPENBRAVO KULLANIYOR

Openbravo‘nun sağlık ve kişisel bakım sektöründe perakendecilere nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için, sağlık ve kişisel bakım perakende işletmelerinden birinin başarı hikayesini okuyacaksınız: AVRUPA’NIN EN BÜYÜK SAĞLIK PERAKENDİCİSİ 640 MAĞAZASINDA OPENBRAVO KULLANIYOR!

Openbravo Retail Yazılımının önemli bir gücü, ölçeklenebilirliğidir ve bu, Mayıs ayının sonundan bu yana tüm 640 gözlük perakende satış mağazasında Openbravo çalışan amiral gemilerinden biri tarafından açıkça görülmektedir.

Perakendecinin 6,000 POS terminali var ve bu, Openbravo’nun bugüne kadarki en büyük uygulamasını temsil ediyor. Tam kapasitede çalışırken, haftada 15.000 POS bilet alabilir.

Bu anlaşma sadece büyüklüğü nedeniyle değil, aynı zamanda Openbravo’nun sağlık ve kişisel bakım sektöründe imzaladığı ilk büyük müşteri olduğu için de yeni bir zemin oluşturuyor.

Şirket, Avrupa ve ABD’deki en büyük perakende eczane, sağlık ve refah perakendecisidir. Satın alma yoluyla hızla büyümüştür ve bu nedenle hem mevcut ihtiyaçları hem de gelecekte genişlemesini ele almak için yeterli ölçeklenebilirliği sunan bir perakende çözümü aramaktadır.

Şirket, iki yıl önce Openbravo ile temasa geçti ve şirketin geçmişte çok geniş bir varlığa sahip olduğu İngiltere’deki tüm gözlük mağazalarında kullanıma sunmayı seçtiği çözümden yeterince etkilendi.

Mükemmel ölçeklenebilirliğinin yanı sıra şirket, esnek mimarisi ve desteklenen satışlar gibi gelişmiş POS yetenekleri için Openbravo’yu seçti.

Her şeyden önce, şirket projenin büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda dağıtımı kolay olan web tabanlı bir POS uygulaması istedi. Ve Openbravo’da buldu! Projeye başladıktan sadece iki yıl sonra, mayıs ayı sonunda kullanıma sunuldu.

Sistemin çalışmakta olduğu aylarda sistem performansı sağlam ve sağlamdı ve perakendeci bize Openbravo tarafından sağlanan destekli satış yetenekleri sayesinde iş faaliyetlerinin artmasına yardımcı olduğunu söyledi.

Sağlık ve kişisel bakım perakende sektörü bugün yaşlanan nüfus, artan sağlık bilinci tüketiciler ve daha yüksek harcanabilir gelirler nedeniyle artan harcamalarla karakterizedir. Ancak daha fazla rekabet var ve perakendeciler, müşterilerine benzersiz ve farklı ürünler, hizmetler ve alışveriş deneyimleri sunmak için muazzam bir baskı altında.

Bu, tüketicilerin günümüzde modaya duyarlı olmaları ve moda markalarının her ay yeni koleksiyonlar tanıtması nedeniyle gözlükler için özellikle doğrudur. Tüketicilerin göz muayenesi yapabildikleri, optometristlere danışabileceği, tek bir çatı altında göz gezdirip gözetleyebildikleri için, tüketiciler, optik mağazaların rahatlığını ve rahatlığını tercih ettikleri için, fiziksel mağaza gözlük perakendeciliğine hakim olmaya devam ediyor.