Kurumsal içerik ve doküman yönetim sistemi olan Alfresco ECM sunucusundaki Office dosya türlerini SSL olmayan bir bağlantı üzerinden açamıyor musunuz?

Temel kimlik doğrulamasını destekleyen Alfresco ECM sunucudaki Office dosya türlerini SSL olmayan bir bağlantı üzerinden açamazsınız ve aşağıdaki senaryo ile karşılaşabilirsiniz:

 

Kendi istemci olan bilgisayarınızda yüklü Microsoft Office 2010 veya Microsoft Office 2007 uygulamanız var. Bu istemci bilgisayardan Alfresco ECM sunucusundaki (örneğin, AlfrescoShare veya WebDav sunucusu) bir Office dosyasına erişmeye çalıştınız. Ancak dosyayı açmaya veya karşıdan yüklemeye çalıştığınızda, aşağıdaki belirtilerle karşılaşabilirsiniz:

  • Office dosyası açılmaz veya karşıdan yüklenmez.
  • Dosyayı açmaya veya karşıdan yüklemeye çalıştığınızda Temel kimlik doğrulaması parola istemini almazsınız.
  • Dosyayı açmaya çalıştığınızda bir hata iletisi almazsınız. İlgili Office uygulaması başlar. Ancak, seçilen dosya açılmaz.

Çözüm 1: Bu sorunu gidermek için, web sunucusunda SSL şifrelemesini etkinleştirmesi için sunucu yöneticisine başvurun (önerilen). Varsayılan olarak, Office 2010 uygulamaları yalnızca bir SSL bağlantı üzerinden temel kimlik doğrulaması kullanan alfresco sunucusundaki dosyalara erişebilir ve dosyaları karşıdan yükleyebilir.

Çözüm 2 için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımla,

Mehmet Demirel