Alfresco ve SharePoint Karşılaştırması

Bu yazıda Alfresco ve SharePoint Karşılaştırması yapılacaktır. Kurumsal İçerik Yönetimi ECM son 25 yılda piyasadaki birçok satıcı benzer özelliklere sahip bir noktaya gelişmiştir. ECM satıcıları arasında benzer yetenekler karar vericiler için son derece zor olabilir. ECM pazarı ve ürünlerin olgunluğu göz önüne alındığında, karar vericiler sadece ürünlerin mevcut yetenekleri ve arayüzleri üzerinden değil, aynı zamanda diğer olası farklılıklar gibi geniş bir yelpazede üzerinden alternatifleri değerlendirmelidir.

SharePoint

SharePoint ve Alfresco farklı yönden ECM sunuyor. SharePoint, Microsoft Office kullananların çeşitli ihtiyaçlarını gidermek için, Microsoft Office Sunucu Suite bir web uygulaması platformu olarak 2001 yılında çıktı. 2007 sürümü ile başlayan ve daha sonra 2010 ve 2013 yıllarında Microsoft SharePoint ECM yeteneklerini ekledi.

Alfresco 

Alfresco ECM özellikle açık kaynak hareketinin bir parçası olarak 2005 yılında başlatıldı. Alfresco kurucuları arasında başta John Newton, Documentum’un kurucularından olan ve ordan ayrılan birileri de vardı. Alfresco birçok eski ECM sistemlerinin yerini almak, hızlı bir şekilde büyümek için yenilikçi teknolojisi ve abonelik modeli ile birlikte açık kaynak hareketini başlattı.

Alfresco firması, SharePoint ve Documentum gibi her iki ürünün müşterilerinden ve bu ürünlere aşina olan sektörün danışmanlarından gelen geri bildirimlere dayanarak, aşağıdaki faktörler karmaşık belge merkezli iş çözümleri ile ilgili Microsoft SharePoint üzerinde tercihi yapmak için birleştirir. En kombine SharePoint / Alfresco müşterileri her ürünün güçlü kaldıraç bir birliktelik stratejisinin uygulanması.

Ürün Özellikleri

Alfresco ve SharePoint hem İçerik Yönetimi, İşbirliği, Belge Yönetimi ve İş Akışı yeteneklerine sahip.  SharePoint içerik depolama için SQL Server kullanmak için Microsoft ürünlerinden yararlanır. Alfresco ise açık kaynak bileşenlerden yararlanarak çekirdek kurulumu ile daha güçlü bir depo sağlar. SharePoint Office tabanlı işbirliği ve bazı doküman yönetim senaryoları için çok yararlıdır. Alfresco Windows ortamları ve Office tabanlı doküman yönetimini desteklerken, Microsoft’a ait olmayan PDF, Google Dokümanları ve ortamlar örn: Linux, Apple, Android ortamları ile yüksek hacimli ECM uygulamaları ve entegrasyon için daha uygundur. Alfresco kritik içerik çözümleri için dağıtırken Müşteriler genellikle çalışma grubu işbirliği ve temel doküman yönetimi için kullanılan SharePoint ile bir arada yaşama stratejisini takip.

Teknoloji

SharePoint Teknolojisi

SharePoint altyapısı kullanıcı arayüzü geliştirme ve arka uç sunucu altyapısı hem Microsoft standardına dayalı gelişmiştir. Alfresco genç bir şirket olarak, özellikle açık kaynak topluluğundan, ek yetenekleri ve açık standartlar desteğini içeren daha yenilikçi, daha açık ve modern bir altyapıya sahip ve. SharePoint arka uç altyapısı sayesinde Microsoft bileşenleriyle (Windows Active Directory ve SQL Server) ve teknoloji güvenerek tescilli ve genişlemesi sınırlıdır.

SharePoint ve Alfresco onlar ECM yetenekleri “tam takım” sağlamak nasıl çok farklı yaklaşımlar var. SharePoint Office belgelerini yönetmek için Microsoft Office paketi etrafında gelişmiştir. SharePoint her zaman tam ürün paketi Microsoft’un kontrolüne dayanan Office ürünleri ve diğer Microsoft standartları ile en iyi entegrasyonu olacaktır. Microsoft (örneğin görüntüleme, kayıt yönetimi için) ECM paketi tamamlamak için teklifleri üretmek için SharePoint etrafında büyük bir gelişme ve ortak topluluğuna sahiptir.

Alfresco Teknolojisi

Alfresco, açık kaynak kökleri olan, kendi platformunda içinde aynı zamanda karmaşık ECM / BPM kullanım durumları ele almak için daha geniş yetenekleri sunuyor. Bu Alfresco ek bileşenler ve hizmetler için sağlam bir açık kaynak topluluğu ve ortak altyapı dayanarak iken sürekli kendi ürünlerini ve özellikleri geliştirmeye odaklanmasını sağlar. Microsoft Office Paketi ile katı entegrasyon sağlarken, Alfresco Google Dokümanlar ile Microsoft olmayan satıcıları ve biçimleri de dahil olmak üzere ve PDF gibi ortak örnekler renditioning daha iyidir. Microsoft’un yaklaşımı SharePoint, açık kaynak topluluğu dayalı Alfresco’nun yaklaşımı etrafında büyük bir gelişme topluluğu sahipken, daha yenilikçi olduğu kanıtlanmıştır.

Fiyatlandırma

Alfresco ve SharePoint Karşılaştırması’nda fiyatlandırmaya bakacak olursak; SharePoint Online, Office 365 paketinin bir parçası olarak bir abonelik modeli ile fiyatı ise öncül SharePoint, bakım masrafları ile geleneksel yazılım satın alma ücreti bir yapıya sahiptir. Alfresco saf yazılım abonelik modeli vardır. Hem kullanıcı ve CPU fiyatlandırma bileşenlere sahiptir. SharePoint temelde SQL Server fiyatlandırma bindirildiğini kullanıcı lisansı ile Windows ve Office genel sahipliği ile “özgür” olarak pazarlanan Microsoft Kurumsal Lisans anlaşmaları ile donatılacak başarılı olmuştur. SharePoint, SQL Server, Active Directory ve Windows Server gibi Microsoft bileşenleri altında yatan için ek lisans içeren gizli maliyet ile birlikte geliyor.

Alfresco kullanıcı ve işlemci fiyatlandırma ile basit bir fiyat listesi vardır. Bir abonelik hizmeti olarak, Alfresco sürekli bakım ile geleneksel yazılım satınalmanın aksine yenileme sürecinin bir parçası olarak her yıl müşterilerini “geri kazanma” olmalıdır.

İnsanlar ve Destek

Alfresco ve SharePoint Karşılaştırması‘nda İnsan ve Destek unsuruna bakacak olursak; Microsoft, büyük bir şirket olarak, Alfresco daha önemli ölçüde daha büyük mühendislik kadrosuna sahiptir. Genellikle, müşteriler ile ilgili yazılım firmalarının “daha büyük daha iyidir” olduğunu varsayabiliriz. Nasıl Microsoft, kaynakların birçoğu SharePoint odaklanmış ve özellikle ECM, Microsoft diğer yazılım hedefleri öncelikleri vardiya olarak Microsoft Office paketi diğer yetenekleri yıldan yıla değişebilir karşı. Örneğin, Microsoft SharePoint bulut sadece gelecek ürünleri ile 2016 yılında öncül SharePoint Ürün son sunacak son zamanlarda ima olmuştur.

Maidenhead İngiltere’de bulunan Alfresco mühendislik, nedeniyle tecrübe ve John Newton liderliğinin devam yanı sıra şirketin yaşına çok tutarlı olmuştur. mühendislik kaynaklarının çoğunun işe beri yürürlükte kalmıştır. Alfresco yazılım ürünlerinin tüm bölümlerini de, bilinen anlaşılmış, muhafaza ve geliştirilmiştir.

Alfresco ve SharePoint Karşılaştırması: Eş zamanlı olan Stratejisi

Birçok tecrübeli SharePoint müşterisi projeleri için Alfresco ve SharePoint Karşılaştırması yaparak daha kapsamlı doküman yönetimi, iş akışı ve kayıt yönetimi olan Alfresco ECM sistemine geçiyor. Bir “türünün en iyi” birlikteliği stratejisi ECM / BPM ve ilgili teknolojiler sonuçlarında onun güçlü için Alfresco yararlanarak ederken Ofisi işbirliği içinde güçlü için SharePoint yararlanarak müşterilerine bu tür için.