Alfresco İçerik Hizmetleri ve hakkında yorumlar

Bu yazımız Alfresco İçerik Hizmetleri ve Alfresco kullanıcı yorumları hakkında olacak.
Alfresco İçerik Servisleri açık, esnek, ölçeklenebilir Kurumsal İçerik Yönetimi (ECM) yetenekleri sunar. İçeriğe her yerde erişilebilir ve diğer iş uygulamalarıyla kolayca bütünleşir. Alfresco İçerik Servisleri, platformların kapsamlı süreç hizmetleriyle birleştirildiğinde, içeriğiniz sizin ve iş akışlarınız için çalışır. Alfresco’da içerik eklemek daha iyi karar vermeyi destekler, verimliliği artırır ve bilgi yönetimini geliştirir.

Alfresco kullanıcı yorumları

Alfresco içerik kayıtları, iş akışı ve özel modüller ile endüstriyel güçlü bir doküman yönetim sistemidir.

Artıları: Alfresco One, üzerine attığınız her türlü işi halledebilir. Java üzerine kuruludur, endüstriyel gücü ve özel ihtiyaçlarınız için özel modüller geliştirmek için programcı bulma sorununız da pek yok. Hükümet birimleri Alfresco One’ı kullanıyor. NASA bile Alfresco One kullanıyor. Dünyanın en büyük isimlerinden ve en başarılı insanlarından bazıları Alfresco One’ı şirketlerinde veya organizasyonlarında kullanıyor. Tüm teknik başarı, açıklık, şeffaflık, denetim ve genel kalite açısından başka bir belge sistemi olan Microsoft Sharepoint‘i gerçekten yener.

Eksileri: Düşük ya da düşük finansman gerektiren yeni bir küçük işletme iseniz lisans ücreti maliyetli olabilir. Bu nedenle, ücretsiz sürüm Alfresco Community Edition sürümünü kullanabilirsiniz, ancak bu yeterli bilginiz yok ise danışmanlık ve destek için biraz ödeme yapabileceğiniz anlamına geliyor. Şunu söylemeliyim ki Alfresco ihtiyaçlarınızı karşılarsa, muhtemelen onu aklınızdan çıkaramayacaksınız. Alfresco forumları belki diğer yazılımların forumları kadar aktif değil, çünkü muhtemelen insanların sayısı hayatlarındaki büyüklük noktasına ulaşmakta ve kariyerlerini kendi başlarına ya da işletmenin belgeleriyle birlikte kağıtsız olarak gerçekleştirebilmektedirler. Belgeleri hala kağıt üzerinde olan ve hala arama yapamayan ve hala dağınık olan milyarlarca insandan nispeten daha azdır.

Genel olarak: Alfresco One, muhtemelen varolan en büyük ve en iyi belge yönetimi uygulamasıdır. Kayıt yönetimi modülü ise büyük bir artısı. Bu uygulama, dosya dolaplarının tüm depolarını değiştirebilir ve istediğiniz herhangi bir kağıtsal çözümden daha iyi yapar. Alfresco aradığınız şeyi bulmak için sisteminizde ışık hızıyla arama yapabilmenizi sağlar. Basit iş akışları özelliği ise başka bir artısı. Gelen ve giden dökümanlarda harekete geçen kendi modüllerinizi oluşturabilirsiniz. Gerçekten ciddi olarak başarılı olan bazı şirketler ve kuruluşlar Alfresco One’ı önemli bir parçaları olarak kullanıyorlar.

Diğer alıcılar için öneriler: Düşük bütçeli veya bütçesizseniz Alfresco CE Sürümünden başlayın. Kesinlikle forumlara katılın ve oradaki insanlarla konuşun. Fakat en önemlisi, burası dosya sunucusu olarak kullanılacağından dolayı disk alanı yüksek olmalı, ayrıca sunucunuzun nispeten yüksek belleğe sahip olduğundan emin olun, 4GB veya 8GB iyi bir başlangıç ​​olur. not: flaş hızlandırma ve mümkünse Raid 10 veya ZFS kullanın.

Chris C.
CTO
Bilgisayar Ağları, 1-10 çalışan
Yazılımı kullandı: 2+ yıl
Yorumcu Kaynağı: Capterra


Şirketiniz için bir belge yönetim sistemi gerekiyorsa, Alfresco doküman yönetimi yazılımı sizin için faydalı olacaktır.

Artıları: Ücretsiz sürümü var, çok sayıda kullanıcı için iyi çalışıyor. Belgelerin merkezileştirilmesi için iyi bir yoldur (örnek olarak, kalite sistemi)

Carlos R.
Endüstriyel Metroloji Laboratuvarı Başkanı
Yazılımı aşağıdakiler için kullandı: 6 aydan az
Yorumcu Kaynağı: Capterra


Bana göre Alfresco ECM, piyasadaki en iyi Kurumsal İçerik Yönetimi sistemlerinden biri.

Artıları: Sadece belgeleri takip ederek kurulumu ve yapılandırması kolaydır. Tam metin için iyi arama desteği.
Mimari dağıtım için bulutu destekler.

Eksileri 🙂 Eklenti geliştirme, belgede açıklandığı gibi kolaydır. Piyasada mevcut olmayan eklentileri geliştirmek için kullanılabilir kaynak da var.

Genel: Çok daha az yatırımla KOBİ işletmeleri için en iyi ECM sistemi.

Ravikiran R.
Mimar
Yazılımı şu süre için kullandı: 1-2 yıl
Yorumcu Kaynağı
Kaynak: Capterra


İyi bir ECM ve genişletilebilir yapıya sahip.

Artıları: Kendi iş akışlarımızı ekleyebiliriz.
Belgeler üzerinde iyi bir arama yapmayı destekler.
İyi sürüm yeteneklerine sahiptir.
Birçok belge türünü desteklemektedir.

Eksileri: Tarayıcı uyumluluğu sorunları yaşanabilir.
Büyük dosyaları yüklerken bazı sorunlar olabilir.
Entegre etmek için daha fazla API eklemeleri iyi olur.

Genel: İyi İçerik ve belge yönetimi.

Ravikiran R.
Mimar
Araştırma, 201-500 çalışan
Yazılımı şu süre için : 6-12 months
Kaynak, Alfresco kullanıcı yorumları: Capterra


 

Çok sayıda kullanıcı için harika çalışıyor.

Artıları: iş akışları ve grup projeleri inşa etmek kolay. Gruplar için özel siteler oluşturulabilir. İyi bir yönetici bölümüne sahip. Kullanıcıları kolayca ekleyebilir ve gruplar oluşturabilirsiniz. Çok sayıda özelliğe de sahip.

Eksileri: Yapılandırma, özelleştirme ve kurulum biraz zaman alabilir.

Genel: harika bir işbirliği ve ECM sistemi.

David B.
Bilgisayar sistemleri yönetimi
Yazılımı şu süre için kullandı: 1-2 yıl
Alfresco kullanıcı yorumları için Yorumcu Kaynağı: Capterra


Kararlı bir dosya ve belge yönetim aracı

Artıları: Tüm dosya yönetim yapınıza göre panonuzu özelleştirebilirsiniz. Kullanıcıları, tanımladığınız farklı güvenlik erişimi seviyeleri ile ECM platformunun kararlılığını belirleyebilirsiniz.

Eksileri: Büyük boyutlu dosyaları yönetirken performans etkilenir, bu sorunu önlemek için periyodik olarak yedekleme yapmanız gerekebilir.

Carlos J. D.
BT Operasyonları
Yazılımı şu amaçlarla kullandı: 2+ yıl
Yorumcu Kaynağı
Kaynak: Capterra