Alfresco Evrak Takip Sistemi Hakkında Yorumlar

Kullanım Durumları ve Dağıtım Kapsamı

Kurum genelinde farklı departmanlarda kullanılan Documentum sistemini değiştirmek için Alfresco Evrak Takip Sistemi’ni uygulamaya koyduk. Kullanıcılar, çalışan kayıtlarını, yasal belgeleri, projeye özel belgeleri saklamak için Satış, İK, Yasal, Kayıt yönetimi, BT vb.

Alfresco’nun ele aldığı başlıca iş sorunları şunlardı:

– 70 TB içerikli ve 1000’den fazla aktif kullanıcıya sahip Documentum sistemini daha kısa sürede değiştirmemiz gerekiyordu. Alfresco lisansı uygun fiyatlı ve Alfresco ile Evrak Takip Sistemini uyguladık.
– Üçüncü taraf ile entegrasyonlar kolay ve esnek, örneğin: SFDC, Raporlama araçları, harici yayın sistemleri.
– İş akışı o kadar esnek ve küçük ve büyük karmaşık iş süreçleri geliştirebilir. İş kullanıcıları, diğer üçüncü taraf araçlarla etkileşime giren iş akışını bitirmek için tek bir kullanıcı arayüzüne sahip olabilir.

Lehte ve aleyhte olanlar

İşletmeler aynı mimariye sahip aynı yazılım uygulamalarını şirket içi ve bulut üzerinde çalıştıran hibrit bir yaklaşım talep ediyorlar. Ana olarak çalışabilecek yerel, bulutla senkronize edilebilir. Bu, seçici ayrıcalıklara ve erişim kontrolüne sahip iç ve dış kullanıcılar arasında işbirliğine olanak tanır.

Tavsiye Etme olasılığı

– Basit iş akışı gereksinimleriyle basit içerik yönetimi çözümleri arayan şirketler.
– DITA, web yazma, birlikte yazma gibi içerik oluşturmada karmaşık işlevler aramayan şirketler.
– Hızlı dağıtım, kolay adaptasyon ve ölçeklenebilir ekipler buna bakabilir.

– Dinamik içerik yayınlama, birlikte yazma ve işbirliği.

 


 

İyi Açık Kaynaklı CMS Yazılımı

En çok neyi seversin?
Çok iyi bir doküman yönetim sistemine sahiptir.

Özelleştirme sağlar.

Hem topluluk hem de kurumsal sürümleri var.

Liferay portal ile entegrasyon sağlar.

Kurulumu kolay.

Sen neyi sevmiyorsun?

Bazen belge önizlemesi düzgün şekilde gösterilmez.

Bazı tarayıcı uyumluluğu nedeniyle bazen dokümanları yükleyemedik.

Ürünü dikkate alarak başkalarına öneriler

Açık kaynak CMS aracı arıyorsanız Alfresco seçebilirsiniz. İyi bir destek istiyorsanız kurumsal sürümü seçmeyi unutmayın.

Ürünle hangi problemleri çözüyorsunuz? Ne gibi faydalar elde ettiniz?

Şirket belgelerini saklamak ve yönetmek için Alfresco Evrak Takip Sistemini kullanıyoruz.


Kurumsal düzeyde bir yazılım: Şirket belgelerini yönetmek için kullanışlı, kolay ve harika!

Alfresco Evrak Takip Sistemi Hakkında En çok neyi seversin?

Alfresco Evrak Takip Sistemi belgelerinizi sistematik bir şekilde düzenler. Ayrıca tüm belge sürümlerini takip etmenize ve belgelerin hareketlerini bilmenize olanak tanır. İnternet erişiminiz olduğu sürece Alfresco sisteminizde kayıtlı belgelere erişebilirsiniz. Ayrıca uzaktan onlar üzerinde işbirliği yapabilirsiniz. Açık Kaynağa dayandığından dolayı Alfresco’yu diğer sistemlerle kolayca bütünleştirebilir ve yeteneklerini genişletebilirsiniz.

Sen neyi sevmiyorsun?

Arayüz daha kullanıcı dostu olabilir. Zaten birkaç ay ya da neredeyse bir yıl geri yüklendiler, ancak arayüz hala biraz korkutucu hissedebiliyor. Belki de işbirliği işlevlerini geliştirebilirler.

Ürünü dikkate alarak başkalarına öneriler

Dışarıda çok sayıda kurumsal içerik yönetim sistemi var, ancak Açık Kaynak teknolojisini kullanarak avantaj elde etmek istiyorsanız, Alfresco tam size göre. Alfresco, kurumsal süreçleri göz önünde bulundurarak tasarlandığından, yeteneklerinin de işletme seviyesi için olacağını düşünün. Google Drive’ın içerik yönetimi özelliklerinden çok büyük bir adım ödediğinizden, Alfresco’yu belge yönetimi işlemlerinizi değiştirebileceği bilgisine sahip olmalısınız.

Ürünle hangi problemleri çözüyorsunuz? Ne gibi faydalar elde ettiniz?

Ülke çapında ve uluslararası çapta operasyonlar yaptığımızdan, herhangi bir yerden erişmemizi sağlayan dokümanlarımızı saklamak için bir yola ihtiyacımız vardı. Gerekirse geçmiş sürümleri görebilmemiz ve kurtarmamız gerekiyordu. Diğer içerik yönetim sistemlerinin sahip olduğu kolay işbirlikçi araçlardan yoksun olsa da, son belge depolama sistemimiz olarak Alfresco’yu kullanıyoruz.


“Alfresco: Topluluk ve Kurumsal içerik ve belge yönetim sistemi”

En çok neyi seversin?

İyi bir evrak sistemine sahip olmakla birlikte, Belge ve içerik havuzlarına evrak yüklemek için kullanıcı ve gruplar oluşturabilir ve belgeleri yüklemek ve indirmek için 160 farklı uzantıyı destekler.

Alfresco’yla ilgili en iyi şey, belgelerdeki her değişikliğin versiyonunu korumaktır. Kullanıcı istediği zaman herhangi bir revizyon alabilir.

Her türlü belgeyi yönetmek ve düzenlemek için Alfresco Community Edition 5’i ofisimizde kullanıyoruz.

Bir kuruluştaki departmana özel intranet web sitesi oluşturabiliyoruz.

Her tür belgeyi yönetmek için Liferay ile alfresco entegre ettik.

Alfresco Evrak Takip Sistemi Hakkında Sen neyi sevmiyorsun?

Alfresco Evrak Takip Sistemi Hakkında Bazı zamanlar dosya ve belgeleri yüklerken sorunlarla karşılaşıyor, Tarayıcı uyumluluk sorunları ile karşı karşıya. Topluluk sürümü için biraz destek eksikliği var gibi ama yine de iyi.

Ürünü dikkate alarak başkalarına öneriler

İçerik ve belge yönetimi için kesinlikle önerilir. Alfresco’yu düşünürseniz, öncelikle oyun oynamak için topluluğun ücretsiz sürümünü şiddetle tavsiye ediyorum ve her şeyi yapabileceğinden veya isteğinize göre özelleştirilebildiğinden emin olmalısınız.

Ürünle hangi problemleri çözüyorsunuz? Ne gibi faydalar elde ettiniz?

Alfresco Evrak Takip Sistemi Hakkında: Belgeleri yönetmek ve her türlü belgenin önizlemesini görmek için iyi Kullanıcı arayüzü.
Çalıştığım şirket Alfresco’yu, iş akışlarını, ihtiyaç duyulan yaklaşan işleri görmek için kullanabileceğimiz bir içerik yönetim sistemi olarak kullanacak. Alfresco ayrıca, genellikle pdfs kullandığımızdan, çeşitli dosyaları ve formatları saklamak için harika bir yol sunar ve sıklıkla aynı çizimleri yeniden kullanırız. Alfresco, bu belgeleri almayı ve yönetmeyi çok kolaylaştırır.