Alfresco iş akış mimarisi

Alfresco iş akışı, birden fazla iş akışı motoruna izin verir. Aşağıdaki şekil Alfresco iş akışı için yüksek düzeyli mimariyi göstermektedir. Alfresco iş akış mimarisi hakkında bu yazı ilginizi çekebilir:

Alfresco iş akışı mimarisinin bir diyagramı

BPMN 2.0’ı destekleyen bir grafik iş akışı tasarımcısı kullanarak iş akışı tanımlarını tasarlayabilir veya bir XML düzenleyicisi kullanarak XML BPMN 2.0 işlem tanımını doğrudan yazabilirsiniz. Birçok iş akışı düzenleyicisi BPMN 2.0’ı destekler ancak Alfresco iş akışının bazı özelliklerini anlayamayabilir. Alfresco’nun farkında olduğu Eclipse için Activiti eclipse tasarımcısı eklentisini kullanmanızı öneririz.

Bir iş akışını,Activiti İş Akışı Konsolunu kullanarak veya bir Spring Bean kullanarak Alfresco’da uygulayabilirsiniz.

Alfresco Activiti süreç tanımları Alfresco Javascript’i içerebilir ve bu da depodaki Alfresco içerik modellerine erişebilir, böylece bir iş akışı için kendi özel görevlerinizi yapabilir ve özelliklerine erişebilirsiniz. İşlem tanımları, Alfresco deposundaki nesneler ve klasörler gibi nesnelere erişmenizi sağlayan komut düğümü erişimine sahiptir. İş akışınız belge nesnelerine erişebilir ve bunları değiştirebilir, örneğin belgeleri onaylanmış olarak işaretleyebilir veya imzalayabilirsiniz.

Alfresco, kendi Java Sınıflarınıza delege işleyicisi aracılığıyla erişmenizi sağlar, böylece diğer dış sistemlerle entegre edebilirsiniz. Aşağıdaki diyagram bu özellikleri göstermektedir:

Alfresco iş akışı mimarisinin ayrıntılı bir diyagramı

Alfresco iş akışı mimarisinin ayrıntılı bir diyagramı