Herkese selam, ADempiere ve iDempiere ile Yalın Üretim Demosu‘sunun amacı, ADempiere ve iDempiere açık kaynak ERP ve MRP Programını kullanarak yalın üretimi göstermektir. Bu, dört bölümlük bir serinin üçüncü parçasıdır. Eğer yoksa giriş izledim , ben ilk orada başlamanızı öneririz.

Yalın Üretimi kullanmanın özellikleri ve faydaları:

 1. İç içe geçmiş Ürün Ağacı (BOM) Yönetimi
 2. Üretim kuyruklama
 3. Üretim varyans takibi
 4. Üretim otomasyonu için İkmal (Yenileme)
 5. Siparişe göre Üretim Otomasyon
 6. Hayali BOM
 7. Çoklu dağıtım merkezi
 8. Çoklu şirket yönetimi

Sorunuz, yorumunuz veya endişeleriniz varsa lütfen geri bildirimde bulunun.

ADempiere ve iDempiere ile Yalın Üretim Demosu

Umarız bu ingilizce demo size yardımcı olur! İlgi ve Fırsat bulduğumuzda türkçe yalın üretim demosunu da hazırlamayı düşünüyoruz.

 

Demoya bağlantılar:

 1. Basit demo –  Sipariş BOM’u
 2. Orta demo – Yalın Üretim (yukarıdaki video)
 3. Siparişe Üretim Demo –  MRPII MTO
 4. Karmaşık Demo – MRPII (Yakında)

ADempiere, iDempiere ve Openbravo’nun Compiere’in farklı bir çatalı ya da ondan kopyalanıp yeni bir ürün haline getirilmiş olduğunu lütfen unutmayın. Dolayısıyla yukarıda bahsedilen benzer yeteneklere sahiptirler. Hepsi açık kaynak kodludur, Compiere ile Openbravo’nun ticari lisanslı modelleri bulunmaktadır. Adempiere ile iDempiere’ın ise Ticari veya ücretli bir lisansın arkasında herhangi bir özelliği bulunmamaktadır. Bu özellikle açık kaynak imalat yani üretim (MRP) için geçerlidir.

Mehmet Demirel Hakkında: Ben bir Open Source İş Uygulamaları danışmanıyım. Açık kaynak kodlu ERP’nin ana yeteneklere kavuştuğuna inanıyorum ve bunun sonucunda daha fazla şirket kuruluşları arasında daha fazla etkinlik yaratabiliyor. 2008’de Alfresco ECM, Compiere ERP, Adempiere ERP ve Openbravo ERP ile, 2009’da da OpenERP yeni adıyla Odoo ile, 2014’te ise ProcessMaker BPM ile tanıştım ve türkçe çevirilerini yapıp kurulumlarını yapmaya ve kullanmaya başladım. O zamana kadar, Open Source CMS ve e-Ticaret sistemleriyle ilgileniyordum. Tüm bu yazılımlar tüm dünyada birçok büyük ve önemli şirket tarafından kullanılıyordu. Bizim vizyonumuz da, karlılıkta kesintisiz bir artışa neden olan tek bir küresel örneği elde etmelerine yardımcı olmak için Türkiye’de ve yakın ülkelerde açık kaynaklı BPM, CRM, ECM ve ERP’yi en iyi kullanabilecek şirketleri bulmak ve onlara yardımcı olmaktır. Organizasyonların teknoloji sahibi olduklarında kazanacaklarına inanıyoruz.

Sorunuz, yorumunuz veya endişeniz varsa bize bildirin. Görüşlerinizi kesinlikle önemsiyoruz.

İletişim sayfasındaki formu doldurabilir ve Bize ulaşabilirsiniz.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler. Sizinle konuşmak için sabırsızlanıyoruz.

Saygılarımla,
Mehmet Demirel

https://www.linkedin.com/in/mehmet-demirel-8076a43a

MRP yazılımı ile ilgili aramalar

This post is also available in: İngilizce